شهرخبر

رسانه صهیونیست: عربستان در حال مذاکره با حزب الله است

رسانه صهیونیست: عربستان در حال مذاکره با حزب الله است

به نوشته یک رسانه عبری سعودی‌ها سرگرم مذاکره و رایزنی با حزب الله برای انتخاب رئیس جمهور جدید در لبنان هستند.

به گزارش سایت عبری زبان خبرگزاری تسنیم، روزنامه عبری زبان معاریو در شماره امروز سه شنبه خود اعلام کرد، بعد از 11 سال از جنگ داخلی در سوریه، شاهد آن هستیم که بشار اسد رئیس جمهور این کشر به اتحادیه عرب باز می‌گردد و دروازه اصلی این اتحادیه برای ورودش به طور کامل باز می‌گردد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است، از نکات جالب توجه در رخدادهای خاورمیانه آن است که پدرخوانده بازگشت سوریه به اتحادیه عربی عربستان سعودی و شخص محمد بن سلمان ولیعهد این کشور است، فردی که به ایالات متحده و جو بایدن رئیس جمهور آن درس دیپلماسی منطقه‌ای داد، تمامی معادلات را در منطقه برهم زد و ما اسرائیلی‌ها را بسیاری از ابهامات و در روابط بسیار شکننده بین بایدن و نتانیاهو باقی گذاشت.

در ادامه این یادداشت آمده است: سعودی‌ها به ایران نزدیک شده و در حال حاضر سرگرم مذاکره و رایزنی با حزب الله برای انتخاب رئیس جمهور جدید در لبنان هستند، به سوریه نزدیک شده و زمینه آشتی بین سوریه و بقیه کشورهای عربی را هم فراهم کرده است.

معاریو در ادامه پرداختن به لیست شکست‌ها نوشت: همچنین این روزها شاهد گفتگوی مصر و اردن با ایران هستیم تا بدین شکل، حلقه محاصره اسرائیل توسط حزب الله، حماس و ایران و البته در کرانه باختری تکمیل شود.

به زعم معاریو: عربستانی‌ها گرچه خواهان کاهش حضور ایران در سوریه شده‌اند، اما دمشق همچنان رویکرد سرسختانه خود را در اتحادیه عرب ادامه خواهد داد، پس به هر سو که نگاه می‌کنیم، شرایط جدید شکل گرفته توانمندی اسرائیل را در ادامه ورود (رخنه) به خاورمیانه کاهش می‌دهد، از اینرو باید بنشینیم، فکر کنیم و تغییرات را بسنجیم تا سیاست‌‌هایی را در پیش بگیریم که بتواند منافع اسرائیل در منطقه را حفظ کند.

انتهای پیام/