شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مجلس#نماینده مجلس#دادستانی#تهران

ادعای خودرویی نماینده مجلس از سوی دادستانی کل کشور رد شد

ادعای خودرویی نماینده مجلس از سوی دادستانی کل کشور رد شد

دادستان کل کشور گفت: ادعای نماینده مجلس در خصوص وزیر سابق صمت فاقد اسناد و مدارک مثبته بود و پرونده برای رسیدگی قانونی به دادسرای تهران ارجاع داده شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام منتظری؛ دادستان کل کشور درباره با وضعیت رسیدگی به موضوع ادعای احمد علیرضابیگی؛ یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر واگذاری خودرو به نمایندگان مجلس اظهار کرد: به دنبال شکایت آقای فاطمی‌امین؛ وزیر سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با ادعاهای آقای احمد علیرضابیگی؛ نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص واگذاری خودرو به تعدادی از نمایندگان مجلس، موضوع به معاونت مربوطه در دادستانی کل کشور برای رسیدگی ارجاع داده شد در همین راستا منتظر اعلام نظر هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بودیم.

دادستان کل کشور افزود: امروز نظر هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس به دادستانی کل کشور واصل شد.

منتظری افزود: بر اساس گزارش هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، ادعای آقای احمد علیرضا‌بیگی فاقد اسناد و مدارک مثبته است.

وی بیان کرد: به دنبال شکایت وزیر سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت و گزارش هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، موضوع برای پیگیری و رسیدگی قانونی به دادستانی تهران ارجاع داده شد تا مراحل قضایی آن طی شود.

به گزارش تسنیم، استیضاح فاطمی‌امین؛ وزیر سابق صمت که در تاریخ 10 اردیبهشت در صحن علنی مجلس برگزار شد، حاشیه‌هایی به همراه داشت، از جمله اینکه احمد علیرضابیگی؛ نماینده مردم تبریز در مجلس اعلام کرد؛ استیضاح قبلی فاطمی‌امین در سال 1401 به این علت انجام نشد که وزارت صمت برای ناکامی آن 70 تا 75 خودروی شاسی بلند را بین تعدادی از نمایندگان و کارمندان مجلس توزیع کرده بود.

گفتنی است؛ فاطمی‌امین در پایان جلسه استیضاح نتوانست رأی دوباره اعتماد نمایندگان را اخذ کند و وزارت صمت کنار گذاشته شد. موضوع خودرو و نابسامانی بازار آن یکی از اصلی‌ترین علل استیضاح فاطمی امین عنوان شده بود.

انتهای پیام/