شهرخبر

افشاریان: من در داوری فقیر بودم و پاک زندگی کردم/ به خاطر ۱۰ میلیون خود را خراب نمی‌کنم

افشاریان: من در داوری فقیر بودم و پاک زندگی کردم/ به خاطر 10 میلیون خود را خراب نمی‌کنم

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که این روزها از همه سو تحت انتقاد و فشار است با یادآوری دوره داوری‌اش در فوتبال پاسخ منتقدان را داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خداداد افشاریان در مورد اتهاماتی که سیاوش باقرنژاد کمک داور اهل کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدیریت او در هیئت فوتبال این استان مطرح کرده است، اظهار داشت: قبل از ورود به این بحث باید بگویم پس از دربی از هر طریقی خیلی بی‌محابا به من حمله شد. من سرباز این کشور هستم و زیر پرچم ایران خدمت می‌کنم. خط قرمز من نظام است و این را به‌عنوان یک اصل می‌گویم. فدراسیون فوتبال و در رأس آن به خاطر حفظ صلابت لیگ و اینکه داوری‌ها را به عدالت جلو ببریم، چندین جلسه به دستور مهدی تاج برگزار کرده است.

وی در ادامه افزود: سعی داریم در حد توان داوران خوبی به مسابقات اعزام کنیم تا تنش‌ها کم شود. روزی که همین موعود بنیادی‌فر یک پنالتی به زعم پرسپولیسی‌ها در اهواز برای این تیم نگرفت، آن روز بسیار مورد حمله آنها قرار گرفتیم و اَنگ استقلالی بودن خوردیم. روزی هم که پنالتی استقلال در بازی با گل‌گهر سیرجان با تصمیم همین بنیادی‌فر به درستی گرفته شد و برخی کارشناسان گفتند پنالتی نیست، در آن روز اَنگ استقلالی بودن خوردیم، اما در دربی به ما اَنگ پرسپولیس بودن زدند!

رئیس کمیته داوران تأکید کرد: تکلیف ما با خودمان مشخص نیست، اما آنچه برای من اهمیت دارد این است که باید بدانیم داور انسان است و اشتباه می‌کند. در اروپا که فوتبال را ترسیم کرده‌اند، VAR به کمک انسان آمده است. تا وقتی این سیستم نباشد، چنین اشتباهاتی وجود دارد، اما به خودم و داوران می‌گویم دو هفته پایانی بسیار سخت است که تاکنون چنین موضوعی را در پایین و بالای جدول به یاد ندارم. سعی می‌کنیم داوران خوبی اعزام کرده و اگر داوران ما بتوانند با تمرکز خوبی قضاوت کنند، بازی‌ها را به آرامش خوبی برسانیم تا در نهایت لیگ با عدالت تمام شود. هرچند برخی تیم‌ها ضرر کرده و برخی سود برده‌اند، اما شاکله لیگ این است که دو سه تیم برای قهرمانی و سه تیم هم برای فرار از سقوط می‌جنگند.

افشاریان درباره اتهامات باقرنژاد، تصریح کرد: نمی‌خواهم در مورد این شخص صحبت کنم. او نامزد هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد و رقیب من در انتخابات است. فرض کنید من اینجا به‌عنوان رئیس هیئت فوتبال، رئیس کمیته داوران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون ننشسته‌ام، اما او هر سند و مدرکی که خلاف مرا ثابت کند به این فرد اجازه می‌دهم در دادگاه صالحه یاسوج ارائه کند.

وی افزود: امروز با دستور مهدی تاج و همراهی خودم، پرونده‌ای مربوط به این صحبت‌ها در کمیته اخلاق تشکیل شده است و در سریع‌ترین زمان ممکن او باید صحبت‌هایش را در این کمیته ثابت کند. نمی‌خواهم روی این حرف‌ها ریز شوم، چون در آنها به حدی موضوع کذب وجود دارد که اگر بخواهم آنها را ثابت کنم، وقت برنامه گرفته می‌شود.

رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت‌وگو با برنامه مجله فوتبال شبکه خبر، تأکید کرد: قطار در حال حرکت سنگ می‌خورد. اگر در خانه‌ام بنشینم، هیچکس به من کار ندارد، اما کسی را که در جای بالایی است، می‌زنند. نمی‌خواهم به این مسئله ورود کنم، اما جایی که باید ثابت شود، ثابت خواهد شد. باقرنژاد هر چیزی گفته را باید ثابت کند. فقط یک چیز را می‌گویم. مگر می‌شود ماشین هیئت فوتبال برای شخص باشد؟ مگر می‌توانم این ماشین را به اسم خودم بزنم یا مگر می‌شود ماشینی به اسم من باشد، اما هزینه‌اش را از هیئت فوتبال بگیرم؟ همه این حرف‌ها کذب است و نمی‌خواهم روی آن ریز شوم. من 15 سال در داوری کشور بوده و از لحاظ مالی فقیر بودم.

افشاریان ادامه داد: حدود 100 بازی خون تا زانو را قضاوت کردم. هر سال دیدار‌های پلی‌آف دست من بود، اما پاک زندگی کردم، با این وجود می‌آیم و به خاطر 10 میلیون تومان خود را خراب می‌کنم؟! واقعاً شرمم می‌آید که این حرف را بزنم، اما خوب زندگی کردم که اینجا نشسته‌ام. اگر بد زندگی کنید، نمی‌توانید این جایگاه را بگیرید. تمام اتهامات این فرد کاملاً کذب است و برای اثبات حرفش کمیته اخلاق از او دعوت خواهد کرد. شنبه بیاید و ثابت کند. اگر مرا محکوم کرد، خودم از این فوتبال می‌روم.

انتهای پیام/