شهرخبر

دو هفته پیش از ساپینتو تعریف و تمجید می‌شد و حالا با دریافت یک گل همه چیز دوباره عوض شد.

پاشازاده

به گزارش همشهری‌آنلاین، استقلال پس از کسب نتیجه تساوی برابر صنعت نفت آبادان در هفته بیست و هشتم عملا قهرمانی این فصل را از دست داد .

مهدی پاشازاده در خصوص عملکرد فنی و رفتاری ساپینتو گفت‌: تا دو هفته پیش همه چیز متفاوت بود از او تعریف و تمجید می شد و حالا با دریافت یک گل همه چیز دوباره عوض شد. واقعا چرا چنین کاری را انجام می‌دهیم؟ آقای ساپینتو اشتباهاتی داشته ولی چرا باید قضاوت کنیم؟ مگر در این شرایط قرار گرفتیم و آیا نمیدانستیم ایشان اینچنین شخصیتی دارد که او را آوردیم؟ شاید واقعا اتفاقاتی افتاده که حداقل چند مورد حق با ایشان بوده است. قصد جانبداری ندارم اما باید این قضاوت‌ها را کنار بگذاریم و چرا من باید از لحاظ اخلاقی کسی را قضاوت کنم که اگر من هم جای ایشان بودم شاید رفتار بدتری از من سر می‌زد.

این کار شما است و قابل احترام است اما قضاوت از لحاظ اخلاقی درست نیست. ساپینتو در مواردی خوب نبوده است ولی قضاوت نکنیم و اصطلاحا یک شبه تبدیل به اهل کوفه نشویم و این ضربه به فوتبال و جامعه ما می‌زند.

وی در خصوص شانس قهرمانی استقلال در جام حذفی ادامه داد: استقلال در حال حاضر جز چهار تیم جام حذفی است و تا هفته گذشته شانس قهرمانی در لیگ را داشت و دربی به هر حال دربی است و یک اتفاق و یک گل موجب باخت شد. نوسان در نتیجه گیری زیاد داشت، با هشت امتیاز اختلاف از صدر جدول دور ماند و دوباره بازگشت و مدعی شد و باید این موارد را دید و منطقی بود. خیلی مهم است که این فرهنگ را رواج داده، منطقی باشیم و اشتباهات را بپذیریم.

پاشازاده در پایان در مورد مشکلات تیم‌های لیگ برتر و نارضایتی آنها گفت: در لیگ‌ها و مخصوصا لیگ‌های پایین‌تر همه مدعی هستند. در لیگ برتر هم وجود دارد از آخرین تیم تا تیم رتبه دوم همه ناراضی هستند و این چنین نمی‌شود. یک فوتبال ورشکسته که خیلی اتفاقات عجیب در آن رخ می‌دهد و در این شرایط سخت می‌شود. همه در حال حاضر کارشناس شده‌اند و راحت قضاوت می‌کنند. مثلا حسین حسینی، مگر در شرایط او بودیم؟ با او سال گذشته و عملکرد خوبش قهرمان نشدیم؟ می توانیم انتقاد کنیم اما همین امسال هم برخی مقاطع مدیون عملکرد او هستیم که در این رتبه از جدول ایستادیم. اما به باد تخریب گرفتن درست نیست و خواهش میکنم قضاوت نکنیم و بدتر از آن به ناحق انتقاد نکنیم.