شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پرسپولیس#استقلال#جام حذفی

۶ گلی که استقلال زد باعث ترس از پرسپولیس شده است! | این دو تیم فینالیست جام حذفی می شوند

گلر سابق سرخ ها می گوید به نظرم پرسپولیس و استقلال به فینال جام حذفی می‌رسند و در آن دیدار همه چیز بستگی به شرایط روحی روانی دو تیم در روز دربی خواهد داشت.

دربی ۱۰۰ پایتخت

به گزارش همشهری آنلاین سعید عزیزیان دروازه‌بان اسبق پرسپولیس و تیم ملی معتقد است پرسپولیس در انتخاب ورزشگاه دخل و تصرفی نداشته و بعضی‌ها بی‌دلیل به باشگاه و تیم پرسپولیس در انتخاب ورزشگاه آزادی تاخته‌اند. به بهانه بعضی از مسائل نظرات عزیزیان را جویا شدیم.

بعد از انتخاب ورزشگاه آزادی برای برگزاری بازی پرسپولیس مقابل پیکان هجمه‌های زیادی به باشگاه پرسپولیس وارد شد. در این خصوص چه نظری دارید؟
مسائل امنیتی و در نظر گرفتن بعضی از مصلحت‌ها که بازی دو تیم در فضایی بهتر و بدون تنش برگزار شود سازمان لیگ و شورای تأمین را برآن داشت که تصمیم به برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی بگیرند و در این بین باشگاه پرسپولیس هیچ نقشی نداشت و تصمیم‌گیرندگان نهادهای دیگر بودند.
 از این‌رو حمله به باشگاه پرسپولیس و وارد کردن هجمه به این باشگاه به نوعی بی‌انصافی است. جدا از مسائلی که مطرح شده دو تیم قرار است فوتبال بازی کنند و امکان این مسأله در ورزشگاه دستگردی به‌دلیل چمنش نبود به همین دلیل سازمان لیگ و شورای تأمین با در نظر گرفتن همه جوانب ورزشگاه آزادی را برای بازی برگشت در نظر گرفتند. من فکر می‌کنم وارد ساختن و بیان بعضی از موارد با توجه به مسائلی که در دنیای حرفه‌ای فوتبال وجود دارد به نوعی تاریخ مصرف گذشته است و اصلاً واقعیت ندارد.


در این بین باشگاه هوادار هم هنوز محل بازی‌اش با پرسپولیس تعیین نشده اعلام کرده که اگر بازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار شود بازی نکرده و به فیفا هم شکایت خواهد کرد!
هنوز که محل بازی این تیم مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تعیین نشده بنابراین تعجب می‌کنم چرا مسئولان این باشگاه این قدر عجولانه اظهار نظر کرده و موضع گرفته‌اند. من فکر می‌کنم بعد از آنکه هوادار شش گل از استقلال در ورزشگاه آزادی دریافت کرد از بازی در ورزشگاه آزادی برابر پرسپولیس ترس دارد و حرف‌هایشان هم برای بازی نکردن در ورزشگاه آزادی بهانه است. در واقع بیان چنین نظراتی بیشتر برای برپا ساختن جنگ روانی است. اگر برنده شوند که می‌گویند برنده شدیم و اگر بازنده شوند حتماً بهانه می‌آورند که ما را بازاندند و بهانه‌های دیگر که اصلاً درست نیست.


صرفنظر از مسائل حاشیه‌ای تیم هوادار را به لحاظ فنی چگونه ارزیابی می‌کنید؟
هوادار تیم خوبی است و جوان‌ها و بازیکنان باتجربه خوبی دارد و به نظرم بهتر است تمرکزشان روی فوتبال باشد. اگر بنا به بهانه آوردن باشد پرسپولیس هم بعد از آن باخت سنگین و عجیب می‌تواند به این مسأله بپردازد که چرا هوادار از تیم اصلی‌اش مقابل استقلال استفاده نکرد.


در رابطه با اظهارنظر سرمربی هوادار درمورد پیروزی مقابل پرسپولیس و انتقام گرفتن مقابل استقلال در جام حذفی چه نظری دارید؟
به نظرم سرمربی هوادار با بیان بعضی از موارد می‌خواهد به تیمش روحیه بدهد و بازیکنانش را از لحاظ روحی بالا ببرد.


با توجه به قرعه‌ای که در نیمه‌نهایی شاهد بودیم به نظرتان چه تیم‌هایی به فینال می‌رسند و شانس قهرمانی چه تیمی زیاد است؟
پرسپولیس و استقلال به فینال جام حذفی می‌رسند و در آن دیدار همه چیز بستگی به شرایط روحی روانی دو تیم در روز دربی خواهد داشت.


 به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌های سابق پرسپولیس درباره بیرانوند چه نظری دارید؟
بیرانوند بهترین دروازه‌بان ایران بوده و هست. البته او در چند بازی اشتباهات کوچکی داشته اما باز هم بهترین عملکرد را در بین دروازه‌بان‌های ایرانی داشته است و نشان داده که بی‌دلیل نیست سال‌هاست دروازه‌بان اول تیم ملی ایران بوده و تجربه بازی در چند جام جهانی را در کارنامه‌اش دارد.