شهرخبر

۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس به کشور اضافه می‌شود

1500 دستگاه آمبولانس به کشور اضافه می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت:برنامه داریم که در سال آینده، یک هزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس از محل اعتبارات مالیات بر سیگار به ظرفیت کشور اضافه شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهروز رحیمی در پنجمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در ستاد وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت 590 هزار نیروی انسانی در وزارت بهداشت، اظهار کرد: در وزارت بهداشت حدود 634 هزار پست سازمانی وجود دارد. تعدادی از این نیروها وضعیت شرکتی دارند که حقوق آنها توسط وزارت بهداشت و درآمدهای اختصاصی تامین می‌شود. 

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت اضافه کرد: مناقصه خرید 500 دستگاه آمبولانس برگزار و شرکت برنده مشخص شده و برنامه داریم که در سال آینده، یک هزار و 500 دستگاه آمبولانس از محل اعتبارات مالیات بر سیگار به ظرفیت کشور اضافه کنیم. 

وی افزود: یکی از نکات مثبت بودجه امسال، تثبیت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از منابع پایدار بودجه بود. برای اولین بار در بودجه امسال، ردیفی برای غذای دانشجویان و اتباع بیگانه در نظر گرفته شد. رشد بودجه وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در سال 1402 نسبت به سال گذشته حدود 56 درصد است.

رحیمی با اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، گفت: در دولت مردمی توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و تحقق عدالت در سلامت شده است به گونه‌ای که در سفرهای استانی رئیس جمهور، 34 هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت تصویب شده که 12 هزار میلیارد تومان تحقق یافته است.

انتهای پیام/