شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#کارکنان#آلمان

اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومی در برمن آلمان

اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومی در برمن آلمان

کارکنان حمل و نقل عمومی در برمن آلمان در آستانه دور پنجم مذاکرات بر سر دستمزدها با کارفرمایان اعتصاب ۴۸ ساعته‌ای را به راه انداخته‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، از صبح روز سه شنبه اتوبوس ها و ترامواها در برمن آلمان دست به اعتصاب 48 ساعته‌ای زده‌اند که تا صبح پنج شنبه ادامه خواهد داشت.

به این ترتیب کارکنان شرکت حمل و نقل برمن BSAG اعتصاب هشدار دهنده‌ای را در اعتراض به دستمزدها آغاز کرده‌اند.

سخنگوی اتحادیه خدمات وردی آلمان روز سه شنبه به خبرگزاری آلمان گفت: همه چیز طبق برنامه شروع شد. وردی خواستار این اعتصاب اخطار شده بود.

با این اعتصاب در آستانه دور پنجم چانه زنی دسته جمعی با شرکت تراموا برمن در 9 می، وردی می خواهد فشار بر کارفرمایان را افزایش دهد. مذاکره کنندگان وردی آخرین پیشنهاد را رد کردند زیرا دستمزد رقابتی ارائه نمی کرد. آن ها پیشنهاد کارفرمایان را کافی نمی دانستند.

فرانتس هارتمن، دبیر اتحادیه کارگری در وردی می‌گوید: این پیشنهاد بدان معناست که کارکنان را نمی‌توان حفظ کرد، و نمی‌توان کارمندان جدیدی را که به فوریت نیاز دارند استخدام کرد. به گفته وی این پیشنهاد همچنین چرخش ترافیک برنامه ریزی شده را به خطر می اندازد. این اتحادیه خواهان افزایش دستمزد 600 یورویی از مارس 2023 است. بر این اساس کمک هزینه آموزشی هم باید 278 یورو در ماه افزایش یابد.

همچنین برای امروز (چهارشنبه) تجمع کارگران BSAG و EVG برنامه ریزی شده است. شرکت کنندگان می خواهند حوالی ساعت 9.30 صبح به وقت محلی در محوطه ایستگاه در ایستگاه مرکزی برمن جمع شوند.

اتحادیه‌های آلمان در روز اول ماه می مصادف با اعتراضات روز کارگر هم از عزم خود برای تداوم فشارها بر کارفرمایان برای احقاق حقوق خود و در صورت لزوم تداوم اعتصاب‌ها خبر دادند.

یورگ هوفمن، رئیس IG Metall به شدت از حقوق اتحادیه ها برای اعتصاب ها دفاع کرد. این فعال اتحادیه کارگری فریاد زد: ما هیچ محدودیتی در حق اعتصاب را تحمل نخواهیم کرد. او انتقاد از عواقب اعتصاب ها برای شهروندان و مصرف کنندگان، به عنوان مثال در مورد اعتصابات فرودگاهی را رد کرد. وی تاکید کرد که هدف از اعتصابات اعمال فشار اقتصادی و سیاسی است و ما تنها از این حق استفاده می کنیم.

انتهای پیام/