شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پاریس

تظاهرات کارگری در شهرهای جهان/ پاریس شاهد درگیری خشونت آمیز

تظاهرات کارگری در شهرهای جهان/ پاریس شاهد درگیری خشونت آمیز

تظاهرات کارگری در شهرهای مختلف جهان امروز به مناسبت روز کارگر برگزار شد که تجمعات پاریس با برخورد خشونت آمیز پلیس همراه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مردم تحت تاثیر تورم و خواهان عدالت اجتماعی امروز دوشنبه به مناسبت «روز کارگر» (اول مه) در شهرهای سراسر آسیا و اروپا به خیابان‌ها آمدند.

اتحادیه‌های کارگری در فرانسه در برهه فعلی به دولت برای توقف اجرای طرح افزایش سن بازنشستگی اعتراض دارند. مردم کره جنوبی خواستار افزایش دستمزدها هستند. وکلای اسپانیایی به دنبال حق استفاده از تعطیلی هستند. کارگران مهاجر در داخل لبنان به عنوان کشوری که دچار بحران اقتصادی است، راهپیمایی برگزار کردند. 

فعالان محیط زیستی در فرانسه با اسپری‌های رنگی روی دیواره‌های موزه لویی ویتون در پاریس شعار نویسی کردند. تظاهرات کنندگان در آلمان نیز به خشونت علیه زنان معترض بودند. 

مراسم روز کارگر در پاکستان با محدودیت و در ترکیه با تنش‌های سیاسی همراه بود درحالیکه هر دو کشور به انتخابات سراسری خود نزدیک می‌شوند.

در سراسر قاره آسیا، تظاهرات روز مه پس از سه سال محدودیت‌های کرونا که با فرو خوردن یاس و ناامیدی از تاثیرات آن همراه بوده، برگزار شد. تجمع‌های امسال مشارکت کنندگان بیشتری نسبت به سال‌های قبل در شهرهای آسیایی داشته است، درحالیکه فعالان در بسیاری از کشورها معتقدند که دولت‌ها باید برای بهبود زندگی کارگران کار انجام دهند.

در سراسر فرانسه، هزاران نفر در تجمع‌هایی که اتحادیه‌های کارگری امید دارند بزرگترین تظاهرات روز مه در چند سال اخیر باشد، شرکت کردند. مهم‌ترین علت گستردگی تظاهرات در فرانسه، اعتراض به اقدام اخیر دولت امانوئل مکرون به افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال است.

درحالیکه تظاهرات کنندگان به صورت مسالمت آمیز راهپیمایی می‌کردند، پلیس 22 نفر را در پاریس دستگیر و معترضان در لیون را با گاز اشک آور متفرق کرد. 

انتهای پیام/