شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#معترضان#رئیس پلیس#برلین

حمایت رئیس پلیس برلین از اقدامات خشونت بار علیه معترضان

حمایت رئیس پلیس برلین از اقدامات خشونت بار علیه معترضان

رئیس پلیس برلین از اقدامات خشونت بار پلیس و زور علیه معترضان و فعالان زیست محیطی حمایت کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، "باربارا اسلوویک"، رئیس پلیس برلین از اجبار فیزیکی افسران پلیس علیه فعالان آب و هوا که جاده ها را محاصره می کنند دفاع کرد.

اسلوویک در رابطه با ادعاهای خشونت پلیس به «برلینر مورگن پست» (یکشنبه) گفت: اگر شخصی به درخواست‌های ما برای ترک خیابان عمل نکند، از اقدامات اجباری مستقیم علیه او استفاده می‌کنیم. این یک مبنای قانونی دارد که بر اساس آن پلیس که انحصار استفاده از زور در این ایالت را دارد، می تواند از زور استفاده کند.

دلیل این اظهارات وی فیلم‌های ضبط ‌شده‌ای است که در آن یک افسر پلیس به مرد معترضی که در خیابان نشسته است، اعلام می‌کند که اگر خط را خالی نکند، با او کاری می کند که درد بکشد. سپس پلیس تظاهرکننده را گرفته و با خود می برد. مرد فریاد می زند.

رئیس پلیس برلین گفت: بسیاری از مردم از اینکه پلیس مجاز است چه کاری انجام دهد، اطلاعی ندارند. در نتیجه، اقدامات مشروع اجبار مستقیم، که مسلماً زیبا به نظر نمی‌رسند، به‌عنوان خشونت پلیس به معنای نامشروع تعبیر می‌شود.

در پی تدام اقدامات اعتراضی فعالان آب و هوا در آلمان همراه با حضور گسترده نیروهای پلیس، پلیس آلمان اخیرا خواستار تشدید مجازات‌ها علیه شرکت کنندگان در این اعتراضات شد.

جنبش آب و هوایی موسوم به "آخرین نسل" اخیرا در چندین اقدام اعتراضی حمل و نقل و تردد وسایل نقلیه در برلین را مسدود کرد. به گفته پلیس، 22 اقدام در ساعات شلوغی ترافیک رخ داد که در آن فعالان اقلیم در خیابان ایستادند، ترافیک ایجاد کردند و یا بنرهایی در دست داشتند. این اقدامات اعتراضی در مناطق و ایالات مختلفی در آلمان برگزار شد.

در این میان راینر ونت، رئیس اتحادیه پلیس آلمان، خواستار اقدام شدیدتر علیه فعالان آب و هوا از گروه نسل آخر در سراسر کشور شده است.

انتهای پیام/