شهرخبر

افغانستان را می بریم و در توهمات خود فکر می کنیم قهرمان جام ملت های آسیا شده ایم!/ جلوی سفر تیم ملی را به قرقیزستان بگیرید

از خبرهای منتشر شده درباره حضور تیم ملی ایران در تورنمنت کافا (مسابقات فوتبال آسیای مرکزی) می شود تشخیص داد که هم فدراسیون فوتبال در این باره تردیدهایی داشت و هم امیر قلعه نویی.

در این باره اما گفته می شود حتی رضایت سرمربی تیم ملی را هم بابت حضور در این تورنمنت کافا گرفتند تا ایران در نخستین بازی های تدارکاتی اش در فیفادی پیش رو، به مصاف حریفان خاصی بروند که در دنیای فوتبال حرفه ای و حتی در قاره آسیا، جایگاهی ندارند؛ قرقیزستان و افغانستان!

از همین استارت فاجعه بار، می شود به سادگی به این جمع بندی رسید که فرجام تیم ملی در جام ملت های آسیا چه خواهد بود؛ همان رقابت های مهمی که ۴۷ سال است در آن قهرمان نشده ایم و این بار، حتی درباره اش از وعده قهرمانی هم خبری نیست!

اگر با نگاه یک تیم شکست خورده بخواهیم به رقابت های جام ملت های ۲۰۲۳ برویم که حضور در تورنمنت کافا و دیدار با تیم هایی مانند افغانستان، بسیار هم عالی است! چرا که هدف و انگیزه ای از حضور در جام ملت ها نداریم و حتی سومی و چهارمی در این رقابت ها به مثابه فتح یک جام بزرگ است اما اگر قرار است در قطر ۲۰۲۳، تیم متفاوتی باشیم و حریفی سرسخت و دندان گیر برای قدرت های درجه یک آسیا قلمداد شویم، این واقعا دیگر وضعش نیست!

لطفا به فکر آماده سازی درست و حسابی تیم ملی در رقابت های آسیا باشید که تورنمنت کافا یک شوخی مضحک برای تیم ملی است...