شهرخبر

زیبایی و جوانی پوست با مصرف پای مرغ تجربه کنید

صدآنلاین | مصرف منظم پای مرغ به سلامت استخوان ها و جوانسازی پوست کمک بزرگی می کند همچنین برای رشد کودکان نیز مفید است.

فواید و خواص پای مرغ

به گزارش صدآنلاین  به نقل از برنا؛ پای مرغ یکی از غذاهای مصرفی پرطرفدار در چین است که با زیبایی و سلامتی بدن آنها در ارتباط است . یکی از غذاهایی که در رستوران های چین طبخ می شود پای مرغ سرخ شده است . مصرف قابل توجه این ماده غذایی در میان کودکان و بزرگسالان در این کشور ارتباط دارد.

خواص پای مرغ

زیبایی و جوانی پوست با مصرف پای مرغ

کلاژن ماده ای است که مانند یک چسب در بدن عمل می کند و سبب پیشگیری از چروکیدگی پوست می شود و برای زیبایی و جوانی پوست بسیار اهمیت دارد . برای داشتن پوستی صاف و سالم بدن شما به موادی همچون کلسیم و پروتئین نیاز دارد . کلاژن، پروتئین و کلسیمی که بدن شما برای جوانی و زیبایی نیاز دارد در پای مرغ وجود دارد و به نوعی بدن خود را از لحاظ استحکام و زیبایی بیمه می کند .

پای مرغ، کلاژن بالایی دارد که به پوست در بازسازی سلول ها کمک کرده و انعطاف پذیری پوست را افزایش داده و از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند. بنابراین برای زیبایی پوست، پای مرغ یک پیشنهاد عالی است.

از بین بردن چین و چروک زیر چشم و پیشانی با مصرف پای مرغ

کلاژن ماده ی دیگری است که برای جوانی پوست اهمیت دارد و در واقع هزینه های بالایی که برای از بین بردن چروک پوست افراد مربوط به تزریق در رابطه بااین ماده است. مصرف پای مرغ به علت کلاژن بالا سبب نرمی و انعطاف پوست ترک خورده و خشک می شود و چین و چروک ها از قبیل چروک دور چشم و چروک پیشانی و خطوط که علائم پیری زودرس هستند نیز کاهش می دهد. مصرف این ماده غذایی سبب از بین رفتن جای آکنه ها و جلوگیری از بازگشت آنها می شود.

تاثیر پای مرغ در تسریع درمان زخم ها

کلاژن و پروتئین ها و آلبومین موجود در پای مرغ، توانایی تسریع فرآیند جایگزینی سلول های آسیب دیده را دارد و زخم ها را سریعتر درمان می کند و به رفع آسیب سلول کمک خواهد کرد.

پای مرغ برای حفظ سلامت ناخن ها

پای مرغ، حاوی اسید آمینه، گلیسین و همچنین پرولین است که می توانند به حفظ سلامت بدن و ناخن ها کمک کنند. پس کسانی که روزانه و به طور منظم پای مرغ مصرف می کنند، ناخن های سالم و قوی خواهند داشت.ژلاتین این ماده مغذی، به بدن کمک می کند تا کلسیم جذب شده توسط ناخن را فرآوری کند.

پای مرغ برای تقویت سیستم ایمنی

پای مرغ، حاوی کلاژن و مواد معدنی مانند مس، منیزیم، فسفر، روی و کلسیم است که برای سلامتی مفید است و در مبارزه با بیماری و تقویت سیستم ایمنی نقش دارد.

پای مرغ برای افزایش قدرت مفاصل و جلوگیری از شکنندگی استخوان ها

میزان کلسیم در بدن با پیر شدن انسان، کاهش یافته و بازسازی سلول ها سخت می شود. مصرف منظم پای مرغ به دلیل داشتن مواد معدنی بسیاری مانند کلسیم، پروتئین، غضروف و کلاژن به تقویت مفاصل کمک کرده و از شکنندگی استخوان در پیری جلوگیری می کند.

کاهش فشار خون با خوردن پای مرغ

پروتئین کلاژن پای مرغ، سطح رنین پلاسما را پایین آورده و توانایی کاهش فشار خون را دارد. پای مرغ، حاوی پتاسیم است که برای افراد دچار پرفشاری خون مفید است.

پای مرغ برای فشار

تضمین سلامت لثه با مصرف پای مرغ

پای مرغ حاوی مقدار زیادی کلاژن، اسید آمینه و دیگر مواد ژلاتین ساز که اعصاب لثه ها را تقویت می کنند.

پای مرغ برای رفع مشکلات گوارشی

تمام مواد مغذی مانند پروتئین، کلاژن، کندرویتین و گلوکزامین برای سلامت دستگاه گوارش عالی هستند.

حفظ تعادل هورمونی با پای مرغ

سطح روی در تعادل هورمونی بدن، اهمیت دارد . پای مرغ، حاوی روی است که می تواند یک سوم نیاز بدن را تامین کند.

خواص پای مرغ برای کاهش استرس

پای مرغ انواع مختلفی اسید آمینه مانند آرژنین تولید می کند به بدن در آزاد کردن هورمون هایی که باعث اضطراب و استرس می شوند، کمک می کند. خوردن پای مرغ به علت ژلاتین آن ، باعث حذف کورتیزول اضافی می شود که در اثر استرس در بدن تولید می شود. مصرف پای مرغ می تواند باعث بهبود خواب در فرد شود و باعث بهتر شدن کیفیت حافظه و یادگیری می شود.

رفع روماتیسم با مصرف پای مرغ

مصرف پای مرغ برای کاهش خطر افزایش حمله های روماتیسمی،مفید است زیرا پای مرغ، حاوی کلسیم است که برای روماتیسم مفید است.

خواص پای مرغ برای کودکان

خوردن سوپ پای مرغ مناسب ترین دارو و منبع سرشار از کلسیم و ویتامین D برای کودکان، جوانان و بزرگسالان است. پای مرغ غنی از موادی است که باعث غضروف سازی می شود . پای مرغ در بر دارنده سولفات کندروئتین است و مصرف آن باعث پیشگیری و بازسازی نکروز و جلوگیری از پوسیدگی مفاصل و غضروف ها می شود.

بعضی دیگر از خواص پای مرغ عبارتند از :

• درمان سرماخوردگی و ضعف شدید

• بهترین بهبود دهنده کمردرد یا دیسک کمر

• بهترین جایگزین برای قرص های غضروف ساز

• بهترین کمکی برای رشد کودک و نوجوان

• درمان بیماری راشیتیسم

• بهترین جلوگیری و ترمیم نکروز و پوسیدگی مفاصل و غضروفها

• بهترین پیشگیری و درمان صدای مفاصل در حال فرسایش

• بهترین منبع گلوکزامین و سولفات کندورایتین