شهرخبر

سرمربی رادوم لهستان به کادر فنی تیم ملی والیبال ایران اضافه شد

سرمربی رادوم لهستان به کادر فنی تیم ملی والیبال ایران اضافه شد

پاسور پیشین تیم ملی والیبال لهستان و دستیار سابق ویتال هینن به عنوان مربی تمرین دهنده به جمع کادر فنی تیم ملی والیبال ایران پیوست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، با درخواست بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان، فدراسیون والیبال با «پاول ماتئوش ووئیتسکی»، دستیار سابق ویتال هینن در تیم ملی لهستان و زنان آلمان و سرمربی سابق تیم ملی دانشجویان لهستان که سابقه مربیگری در پلاس لیگا لهستان را دارد و در سال جاری هدایت تیم رادوم لهستان را بر عهده داشت، برای حضور در کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان به توافق نهایی رسید.

با اضافه شدن این مربی، کادر فنی تیم ملی والیبال مردان ایران تکمیل می‌شود تا اکبر محمدی به عنوان سرپرست، بهروز عطایی (سرمربی)، علیرضا طلوع‌کیان و محمود افشاردوست (مربیان)، مصطفی کارخانه (مشاور فنی)، وویچخ یاناس (مربی بدنساز)، پاول ماتئوش (مربی تمرین دهنده)، حسین خوریانی و امین علی‌اکبری (آنالیزور)، رضا قلی‌پور (پزشک)، نیما ده‌پناه (تراپیست) و حمزه فتحی به عنوان ماساژور، کادر فنی تیم ملی مردان را تشکیل دهند.

بدین ترتیب این مربی لهستانی به محض صدور ویزای ورود به ایران، وارد تهران خواهد شد و پس از امضای قرارداد همکاری به جمع ملی پوشان خواهد پیوست.

پاول ماتئوش ووئیتسکی مشهور، متولد سال 1983 و از مربیان حرفه‌ای والیبال لهستان است که سابقه عضویت در تیم‌های ملی و رده‌های سنی مختلف این کشور را به عنوان پاسور از سال 2005 تا 2016 دارد.

او در بازی‌های المپیک 2008 پکن و رقابت‌های قهرمانی مردان اروپا در سال 2009 تیم ملی والیبال لهستان را همراهی کرده است و در حال حاضر سرمربی تیم لیگ برتری چارنی رادوم در پلاس لیگا کشور لهستان است.

وی همچنین در سال 2011 نخستین مدال ملی در لیگ جهانی را با لهستان دریافت کرد که با شکست آرژانتین به عنوان سومی دست یافت. پاسور اسبق تیم ملی لهستان در سال 2015 در نخستین دوره بازی‌های اروپایی شرکت کرد و کاپیتان تیم ملی والیبال لهستان در این تورنمنت بود.

ماتئوش در 14 سپتامبر 2009 عنوان شوالیه صلیب لهستان را از نخست وزیر این کشور دریافت کرد. وی افتخارات متعددی در پرونده کاری خود دارد که قهرمانی اروپا (2009)، نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا با اسکرا (2012)، نایب قهرمانی باشگاه‌های جهان با اسکرا (2010)، قهرمانی جام حذفی لهستان با آزد (2008)، قهرمانی جام حذفی لهستان با اسکرا (2012)، قهرمانی پلاس لیگا و جام حذفی لهستان با اسکرا (2011) و قهرمان سوپر کاپ لهستان با اسکرا (2013) از جمله این موارد است.

انتهای پیام/