شهرخبر

هاشم صفی‌الدین: عصر امروز منطقه متعلق به مقاومت است

هاشم صفی‌الدین: عصر امروز منطقه متعلق به مقاومت است

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با اشاره به اینکه هژمونی آمریکا در کل جهان در حال افول است تاکید کرد، عصر امروز منطقه متعلق به مقاومت است نه کشورهای استعمارگر و استبدادی.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله طی سخنانی در یک مراسم یادبود که با حضور شماری از مسئولان حزب‌الله و علما و فعالان در منطقه بنت جبیل برگزار شد اعلام کرد، همه طرف‌های لبنانی باید از فضای مثبتی که در منطقه به وجود آمده استفاده کنند تا به راهکارهای منطقی و واقعی برای حل بحران‌های انباشته شده کشور برسیم. بحران‌های پیچیده‌ای که اکنون با آن مواجه هستیم از بحران مالی در بانک‌ها آغاز شد و اکنون به بحران قانون اساسی، قوه قضائیه و ...تبدیل شده است.

وی افزود، حل این بحران‌ها از خلال استفاده درست از فضای مثبت منطقه ممکن می‌شود و ما تاریخ سیاسی لبنان و بحران‌ها و واقعیت‌های سیاسی موجود را می‌دانیم. همه این شرایط کافی است تا بفهمیم هیچ راهکاری جز همبستگی و توافق لبنانی‌ها برای حل بحران‌ها وجود ندارد و بنابراین زمانی که لبنانی‌ها تصمیم بگیرند برای یافتن راه حل با یکدیگر گفتگو کنند می‌توان به یک راهکار مناسب رسید. اما تا زمانی که عده‌ای منتظر یافتن راه حل از خارج هستند به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم و مشکلات هرگز حل نخواهند شد.

سید هاشم صفی‌الدین تاکید کرد، جهانیان امروز شاهد افول هژمونی آمریکا در جهان به ویژه در منطقه هستند و از این رو اگر مردم و کشورهای منطقه بخواهند به مشکلات خود رسیدگی کنند باید از وابستگی به آمریکا دور شوند.

این مقام حزب‌الله خطاب به همه کسانی که هنوز می‌خواهند سرنوشت لبنان را در گرو سیاست‌های آمریکا قرار دهند گفت، شما در ارزیابی حوادثی که در حال وقوع است سخت در اشتباه هستید. ایالات متحده دیر یا زود منطقه را ترک خواهد کرد و انسان عاقل کسی است که روی آمریکا حساب باز نکند. راه حل مشکلاتی که منطقه و ملت‌های ما با آن مواجه‌اند از دور شدن از سیاست‌های آمریکا آغاز می‌گردد و این یک روش درست است.

 

وی تصریح کرد، هر روشی جز دور شدن از سیاست‌های آمریکا، نیرنگ و دروغ بوده و همه کسانی که می‌گویند راه حل مشکلات لبنان از طریق تسلیم شدن در برابر ایالات متحده حاصل می‌شود، درحال فریبکاری و دروغگویی هستند و می‌خواهند بار دیگر لبنان را به چنگال آمریکایی‌ها بسپارند و هیچ راهکاری وجود نخواهد داشت.

هاشم صفی‌الدین اظهار داشت، معادلاتی که چند هفته قبل مقاومت به دشمن صهیونیستی تحمیل کرد و اسرائیلی‌ها را در وضعیتی از بحران و ترس و نگرانی قرار داده، ثابت می‌کند که امروز حضور مقاومت بیش از هر زمانی برای کشور و آینده فرزندان ما ضروری بوده و این امر صرفا به خاطر محافظت از مقاومت نیست؛ بلکه برای محافظت از  کشور بوده و یک وظیفه است، چرا که اگر مقاومت عقب‌نشینی کند یا خدای نکرده ضعیف گردد، دشمن با کینه و قساوت خود چیزی از لبنان باقی نمی‌گذارد. به ویژه اینکه دشمن صهیونیستی همواره بعد از شکست رویاهای خود به دنبال انتقام بوده است.

این مقام حزب‌الله در پایان تاکید کرد، برخی طرف‌ها از ما می‌خواهند که به 100 سال قبل برگردیم و هیچ حرف و تاثیری در کشور و منطقه و جهان خودمان نداشته باشیم، اما مقاومت امروز صاحب کلامی قوی و موثر در لبنان و کل منطقه بوده و ما هرگز به تاریخ صد سال قبل بازنخواهیم گشت؛ به ویژه اینکه عصر امروز منطقه متعلق به مقاومت است، نه کشورهای استعمارگر و استبدادی.

انتهای پیام/