شهرخبر

شرکت‌کنندگان، مخاطبان و داوران «محفل» گردهم آمدند/ نکته جالب رضوان درویش درباره بازتاب‌های بین‌الملللی

شرکت‌کنندگان، مخاطبان و داوران «محفل» گردهم آمدند/ نکته جالب رضوان درویش درباره بازتاب‌های بین‌الملللی

گردهمایی برنامه تلویزیونی محفل با حضور بیش از دو هزار نفر هم اکنون در مرکز همایش های برج میلاد با اجرای رسالت بوذری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این مراسم قرار بود جمعه برگزار شود اما به دلیل استقبال مردم امروز یکشنبه سوم اردیبهشت، از ساعت 19:30 الی 23 در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

گردهمایی برنامه تلویزیونی محفل با حضور «رضوان درویش» از سوریه، «حسنین الحلو» از عراق، «حجت الاسلام غلامرضا قاسمیان»، «احمد ابوالقاسمی« و «حامد شاکرنژاد» میزبانان برنامه محفل همچنین حجت السلام قمی و....

امسال در ماه مبارک رمضان شبکه سه، بر خلاف رویه معمول و سال‌های گذشته، سمت و سوی برنامه افطار را به "محفلی قرآنی" اختصاص داد.

تقریباً اکثر فرهیختگان و اندیشمندان کشور بر این موضوع اتفاق نظر دارند که طی این سال‌ها نسبت به قرآن، حرکت جدّی رسانه‌ای و برنامه‌سازی‌های موفق، به ندرت صورت گرفته است و در قامت شبکه‌های تلویزیونی ملی و سراسری، دستاورد در خور توجهی وجود نداشته است.

امسال، با حضور اکثریت قریب به اتفاق قاریان و حافظان و فعالان قرآن کریم و با حمایت همه جانبه جامعه قرآنی کشور، برنامه محفل تولید شده و بازه زمانی پیش از افطار پر مخاطب‌ترین شبکه تلویزیون به آن اختصاص پیدا کرده است.

این امر مبارک، می‌تواند سرآغاز مسیر جدید و روشنی باشد که برنامه سازان حرفه‌ای تلویزیون، این جسارت را پیدا کنند که با محوریت قرآن کریم و در قالب هنرمندانه، به این مضمون معنوی و الهی بپردازند.

در این گردهمایی شرکت کنندگان برنامه در بخش‌های مختلف حضور پیدا کردند و تلاوت‌هایی را برای مردم داشتند.

بخش‌هایی از اختتامیه برنامه «محفل» از شبکه سه سیما به صورت زنده پخش شد. 

داوران و دست‌اندرکاران برنامه روی جایگاه حاضر شدند، از بازتاب‌ها و رمز موفقیت «محفل» گفتند. 

یکی از نکات جالب توضیحات رضوان درویش بود که به بازتاب‌های بین‌المللی و استقبال مردم کشورهای اسلامی اشاره کرد که بسیار «محفل» را دوست داشتند که ادامه‌دار باشد. 

او همچنین به حضور نابینایان، جانبازان و فرزندان شهدا در این برنامه اشاره کرد که خوشبختانه این اتفاق افتاد و همه جنس مردم و شرکت‌کنندگان را داشتیم و رنگارنگی از مشاغل و اتفاقات را شاهد بودیم. 

در این مراسم از قاریان برتر بین‌المللی و ممتاز که در برنامه «محفل» قرائت قرآن کریم داشتند و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت روی جایگاه آمدند و توسط داورانِ این برنامه تلویزیونی تقدیر شدند. 

در اختتامیه برنامه «محفل» سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، وحید جلیلی قائم‌مقام سازمان صداوسیما در امور فرهنگی، محسن برمهانی معاون سیما و بسیاری از مسئولین دیگر، حضور داشتند. 

انتهای پیام/