فیلم صفر تا صد توقیف خودروها به علت بدحجابی
حجم ویدیو: 8.58M | مدت زمان ویدیو: 00:00:48

به گزارش رکنا، برابر ابلاغیه جدید وزارت کشور و قوه قضاییه به فراجا بر اساس مطالبات مردمی و ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی پلیس موظف است به منظور کنترل هنجار‌های اجتماعی که نتیجه آن امنیت و آرامش روانی جامعه است اقدام کند. بر اساس قانون در صورتی که کشف حجاب در خودرو برای بار اول مشاهده شود، پیامک از سرشماره ی پلیس به مالک خودرو و اعلام هشدار به منظور رعایت هنجار‌های اجتماعی ارسال خواهد شد.

در صورت کشف حجاب در خودرو ، پیامک فقط از طریق سرشماره‌ای باعنوان« police » و فقط به شماره تلفن مالک خودرو ارسال می‌شود.

برای بار دوم در صورت کشف حجاب دوباره از طریق پیامک به مالک خودرو اعلام خواهد شد که خودروی شما به مدت ۱۵ روز به صورت سیستمی توقیف می‌گردد، بدین معنی که در طول مدت می‌توانند از خدمات اداری خودرو و نقل و انتقال آن استفاده کند.وی ادامه داد.

در صورتی که در طول ۱۵ روز تخلفی مشابه مرتکب نگردد خودرو از توقیف به صورت سیستمی خارج خواهد شد و برای بار سوم از طریق پیامک به مالک خودرو اطلاع داده می‌شود که خودروی شما توقیف گردید و از تردد با ماشین خود خودداری و منتظر تماس ماموران پلیس بمانید. ماموران در اولین فرصت با مالک تماس و با مشورت فرد یا خودرو در محل پارکینگ خودش توقیف و قفل چرخ هوشمند زده می‌شود و یا به یک پارکینگ منتقل می‌شود و قبض آن تحویل پلیس خواهد شد که بدیهی است بعد از یک هفته پس از طی مراحل قانونی خودرو ترخیص می شود.

گفتنی است این طرح پلیس که در راستای مقابله با کشف حجاب از صبح روز شنبه ۲۶ فروردین در معابر، اماکن و خودروها کلید خورد.