شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#یارانه

یارانه دستمزد در کدام استان ها بیشتر پرداخت شد؟

وزارت کار، طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه‌های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه‌های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده.
یارانه دستمزد در کدام استان ها بیشتر پرداخت شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نتایج گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد نشان می دهد که تاکنون ۴۲ هزار و ۳۹۹ نفر از کارجویان و متقاضیان در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه­‌های خرد، کوچک و متوسط و همچنین زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقاء مهارت و کسب تجربه توسط جویندگان کار به خصوص گروه شغل ­اولی­‌ها از طریق تعامل با نیروهای متخصـص و با تجربه، انتـقال یافـته‌­های جـدید دانش و فـناوری به بنگاه اقتصادی با ورود نیروی جوان و ارتقاء سطح تولید و سرمایه‌گذاری در بخش­‌های تعاونی و خصوصی تحت­ عنوان یکی از سیاست­‌های فعال بازار کار تدوین شده ­است.

جامعه هدف این طرح، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار در مناطق محروم و کم برخوردار از اشتغال هستند. به موجب این طرح ۳۰ درصد مبلغ دستمزد مصوبه شورای عالی کار به صورت یارانه از طرف دولت و به مدت یک سال به کارفرمایانی که نیروی کار شغل اولی را در بنگاه جذب کنند.

شغل اولی‌ها، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار و همچنین بنگاه­‌های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان‌های کم برخوردار، جامعه هدف این طرح را تشکیل می دهند.

 

بیشترین استقبال از یارانه دستمزد متعلق به کدام استان است؟

نتایج گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد نشان می دهد که تاکنون ۴۲ هزار و ۳۹۹ نفر از کارجویان و متقاضیان در این طرح ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۴۶۹ نفر جوینده کار قرارداد بسته و جذب بنگاه شده‌اند.۶۹۷۲ کارفرما نیز در این طرح ثبت نام و اقدام به جذب نیروی کار کرده‌اند.

در بین استانهای کشور، خوزستان بیشترین تعداد داوطلب،‌ کارفرما و قرارداد منعقده را به خود اختصاص داده و خراسان شمالی کمترین میزان استقبال از طرح را داشته است.

بیشترین استقبال از یارانه دستمزد متعلق به کدام استان است؟

داوطلبان و جویندگان کار جهت بهره‌مندی از این طرح باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

وزارت کار، طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه‌های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه‌های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن موجب رونق بازار کار و اشتغال در کشور می شود.