شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#قوه قضائیه#معاون اول#جدید

پیشنهاد جدید معاون اول قوه قضائیه درباره نحوه برخورد با دختران بدحجاب

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳

معاون اول قوه قضائیه درباره نحوه برخورد با دختران بدحجاب توضیحاتی ارائه داد.

بدحجابی

به گزارش همشهری آنلاین، به نقل از روابط عمومی معاونت اول قوه قضاییه، محفل انس با قرآن با حضور کارکنان و پرسنل دستگاه قضا با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه برگزار شد.

حجت الاسلام محمد مصدق، معاون اول قوه قضاییه با اشاره به نهاد مردمی بسیج و فعالیت‌های بسبجیان در دوران پس از انقلاب بیان کرد: ظرفیت های بسیج باید به درستی برای مردم تبیین شود.

وی افزود دستاوردها و خدمات این نهاد مقدس که بیش از ۴۰ سال به صورت مستمر و پایدار و در جهت رفاه مردم و خدمت به آنها در حال انجام است، باید برای همگان تبیین شود.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: چرا بسیج و بسیجی را در این امر خلاصه کنید که صرفا باید در پایگاه لباس نظامی بپوشند و انجام وظیفه کنند؟ این کار یک امر بسیار خوب و مقدسی است اما بسیجی صدها وظیفه بر عهده دارد.

وی افزود: در طول ۴۴ سال گذشته بسیج و بسیجی اثبات کرد که در تمام حوادثی که در مرز و بوم اتفاق افتاده است؛ از قبیل: سیل، زلزله، کرونا و حفاظت از ارزش‏ها در خط مقدم بوده و به مردم خدمت کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق تصریح کرد: در ساخت واکسن کرونا بسیج در خط مقدم بوده و برای تحقق و تولید آن کار کرده است. چرا این موضوع را برای مردم تبیین نمی‌کنید؟ انواع واکسن کرونا را همین فرزندان بسیجی شما تولید کردند.

وی افزود: مهمترین وظیفه متولیان، کارگزاران، قوه قضاییه و دولت و بسیج این است که در مقولاتی مانند هنجارهای اجتماعی و حجاب فرهنگ سازی و جهاد تبیین کنند و مروج و حافظ ارزش های الهی و دینی باشند.

وی افزود: مقوله آموزش و تربیت در مدارس موضوع بسیار مهمی است که باید جدی گرفته شود.

حجت الاسلام مصدق تصریح کرد: باید با رعایت اخلاق اسلامی و مهربانی و خوش رویی دختران کم حجاب را به رعایت حجاب دعوت کنیم.