شهرخبر

هروی: کاراته همیشه عصای دست ورزش ایران بوده است/ سه هدف اصلی در سال جاری داریم

هروی: کاراته همیشه عصای دست ورزش ایران بوده است/ سه هدف اصلی در سال جاری داریم

سرمربی تیم ملی کاراته گفت: کاراته همیشه گل سرسبد و عصای دست ورزش ایران در بازی‌های آسیایی بوده است.

شهرام هروی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص دیدار با مسئولان ستاد عالی بازی‌های آسیایی اظهار داشت: روز یکشنبه جلسه‌ای برگزار شد و ما نقطه نظرات و برنامه‌های خود را به مسئولان کمیته ملی المپیک گفتیم. مهمترین دغدغه ما حمایت‌های کمیته ملی المپیک در سال جاری از برنامه‌های فدراسیون کاراته و تیم‌های ملی بود که قول  حمایت همه جانبه را دادند. کاراته همیشه گل سرسبد و عصای دست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی بوده است و امیدوارم با حمایت‌هایی که انجام می‌شود این بار نیز این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته عنوان کرد: برنامه کار تیم ملی از 5 اردیبهشت ماه با برگزاری مسابقات انتخابی آغاز خواهد شد و استارت نخستین اردو در سال جدید نیز از 7 اردیبهشت ماه زده می‌شود و با انسجام برنامه‌های خود را پیش خواهیم برد. در سال جاری سه هدف اصلی داریم که قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان است و امیدوارم در هر سه رویداد بهترین عملکرد را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که بعد از برگزاری انتخابی چند بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد، گفت: در هر وزن 2 نفر برتر به اضافه یک نفر با نظر کادرفنی به اردو دعوت می‌شوند. در راه آماده‌سازی دو کاراته وان مراکش و ژاپن را در پیش داریم و پیگیر هستیم در صورت امکان در این دو رویداد شرکت کنیم. در کنار  آن برای بازیکنانی که رنکینگ نداشته باشند نیز حضور در مسابقات بین‌المللی و تدارکاتی را برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

هروی در خصوص اینکه تیم ملی با چند بازیکن در کاراته وان مراکش حضور خواهد داشت، گفت: 9 بازیکنان تا به حال ثبت نام کردند و به دنبال این هستیم در فاز سوم نام‌نویسی که چند روز دیگر خواهد بود، بازیکنان دیگری را نیز ثبت‌نام کنیم. البته در همه اوزان تقریباً ثبت‌نام‌ها پر شده است و فقط 84+ کیلوگرم شرایط وجود دارد و اگر بتوانیم باز هم بازیکنان دیگری را نیز نام‌نویسی خواهیم کرد.

انتهای پیام/