شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#تهران#باقری

باقری کنی: بازیابی هویت آسیایی، صلح و ثبات را برای منطقه و جهان به ارمغان خواهد آورد

باقری کنی: بازیابی هویت آسیایی، صلح و ثبات را برای منطقه و جهان به ارمغان خواهد آورد

سی‌امین نشست رایزنی‌های سیاسی میان وزارت‌خارجه های ایران و ژاپن، روز شنبه ۱۹ فروردین ماه در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، هیات‌های دو کشور به ریاست علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان و یامادا معاون ارشد سیاسی وزارت خارجه ژاپن در این نشست که سه ساعت به طول انجامید، به بحث و بررسی مسایل مختلف در روابط ایران و ژاپن در پرتو تحولات جهانی پرداختند.

معاون وزارت خارجه کشورمان با اشاره به ظرفیت‌های متنوع برای همکاری میان دو کشور اظهار داشت: ارتقای همکاری‌های تهران و توکیو، علاوه بر تامین منافع دو ملت، بسترساز صلح و ثبات است و منافع هیچ طرفی را تهدید نمی‌کند.

باقری با اشاره به پیشینه تاریخی دو کشور در قاره آسیا تاکید کرد: تحولات اخیر در مناسبات میان کشورهای منطقه خلیج فارس نشان داد بازیابی هویت آسیایی، صلح و ثبات را برای منطقه و حتی جهان به ارمغان خواهد آورد.

معاون وزارت خارجه کشورمان با اشاره به جنایتهای اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی، بر ضرورت اتخاذ تدابیر بازدارنده همه دولت‌ها به‌ویژه دولت‌های غربی تاکید کرد و اظهار داشت: محکومیت صریح این جنایات کمترین اقدامی است که می‌توان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و رهایی حقوق بشر از اسارت منافع و سیاست‌های چند قدرت غربی انجام داد.

در این نشست، معاون ارشد سیاسی وزارت خارجه ژاپن نیز با تاکید بر دوستی دو ملت و روابط مبتنی بر احترام متقابل دو دولت ایران و ژاپن، به ظرفیت‌های ارتقای مناسبات دوجانبه اشاره و تصریح کرد ژاپن مصمم است تا فراتر از روابط دوجانبه، پیوندهای خود در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را با ایران گسترش داده و آن را تحکیم بخشد.

311311