شهرخبر

قالیباف: مجلس زمینه ارتقاء دستاوردهای هسته‌ای را فراهم کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در دوره یازدهم با تصویب قانون اقدام راهبردی، زمینه قانونی تثبیت و ارتقاء دستاوردهای هسته ای کشور توام با باز کردن دست دستگاه دیپلماسی در استیفای حقوق ملت ایران را فراهم ساخت.

محمدباقر قالیباف، در نشست علنی روز (یکشنبه 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در سال 1402 در نطق پیش ازدستور خود بیان کرد: با فرا رسیدن شب های با برکت و نورانی قدر به توصیه بزرگان از خداوند متعال، توفیق «ترمیم گذشته» و «ترسیم آینده» را طلب می کنم و از ملت شریف ایران التماس دعای خیر و عافیت داریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین فرا رسیدن روز ملی فناوری هسته ای را گرامی می‌دارم؛ مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم با تصویب قانون اقدام راهبردی، زمینه قانونی تثبیت و ارتقاء دستاوردهای هسته‌ای کشور توام با باز کردن دست دستگاه دیپلماسی در استیفای حقوق ملت ایران را فراهم ساخت. یاد و خاطر شهدای گرانقدر هسته ای را گرامی می‌دارم و از مجاهدت شبانه روزی و مخلصانه دانشمندان صنعت هسته‌ای که مایه مباهات و افتخار ملت ایران هستند، قدردانی می کنم.

وی افزود: همچنین یاد و خاطر دو شهید سرافراز و جاویدنام، دلاور میدان‌های نبرد، امیر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و سید شهیدان اهل قلم شهید مرتضی آوینی را گرامی می‌دارم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در پایان، هتک حرمت مسجد الاقصی قبله‌گاه اول مسلمین و بازداشت و ضرب و شتم اعتکاف کنندگان و نمازگزاران در آن مکان مقدس و حملات وحشیانه نظامیان رژیم صهیونیستی به غزه و جنوب لبنان را به شدت محکوم می‌کنم، عنوان کرد: رژیم صهیونیستی دهه ها است با زیر پا گذاشتن تمام قوانین بین المللی به یک ماشین کشتار بدون مهار و به طرز فزاینده ای جنایت‌کار، مبدل گشته است.

قالیباف، افزود: آحاد مسلمین جهان یکدل و یکصدا پشتیبان برادران و خواهران مقاوم و شجاع خود در فلسطین هستند و در روز قدس امسال نیز راهپیمایی های باشکوه آنان همچون گذشته نشان خواهد داد که آرمان قدس شریف بالنده تر و جوشان تر، و نفرت از رژیم صهیونیستی، زنده تر از هر زمانی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: رژیم صهیونیستی امروز در ضعیف ترین وضعیت خود در طول تاریخ است و قدرت جبهه مقاومت، این رژیم را به واکنش های بزدلانه مجبور کرده است؛ رژیم صهیونیستی می‌داند که به پشتوانه قدرت جبهه مقاومت، در روز موعود عقوبتی سخت و در هم کوبنده در انتظار آنهاست.

منبع: خانه ملت