شهرخبر

اشتغالزایی۱۰۰هزار نفری با احیای واحدهای تولیدی در سال گذشته/ برنامه احیای ۸هزار واحد در سال جاری

اشتغالزایی100هزار نفری با احیای واحدهای تولیدی در سال گذشته/ برنامه احیای 8هزار واحد در سال جاری

مطابق گزارش های ارائه شده از سوی دولت در سال گذشته بیش از۴۲۰۰واحد تعطیل و نیمه فعال احیا شد که از این طریق برای حدود ۱۰۰هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی شد.

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکی از اقدامات دولت سیزدهم برای ایجاد اشتغال و رونق تولید  نهضت ملی احیا و راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و غیرفعال یا افزایش ظرفیت تولید، رفع مشکلات و اعطای تسهیلات است. مطابق گزارش امیرحسین مدنی, نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی قرار است برای سال 1402 حدود 8هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل احیا شود.

 مدنی با اشاره به شعار سال مبنی بر رشد تولید و اشاره رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی به احیای چند هزار واحد تعطیل و نیمه فعال گفت: برنامه ما برای سال جدید احیای 8هزار واحد دیگر است که مجموعا در 2 سال بتوانیم حدود 12هزار واحد را احیا کنیم.

وی افزود این احیاها در شرکت های دانش بنیان، صنعتی و تولیدی، کشاورزی، خدماتی و معدنی توسط دستگاههای مختلف مثل صندوق کارآفرینی امید، شرکت شهرک های صنعتی وزارت صمت، بنیاد برکت، بسیج، صندوقهای سرمایه گذاری خصوصی و بخش خصوصی با حمایت نهضت احیای واحدهای اقتصادی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌هایی که دولت سیزدهم دنبال می‌کند بحث سرمایه گذاری در بخش صنعت و اقتصاد است، افزود: یکی از راهکارهای اصلی برای این منظور، احیای واحدهاو سرمایه‌های غیر فعال و نیمه فعال در بخش‌های مختلف کشور است.

مدنی اضافه کرد: در کشور تعداد بسیار بالایی از واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل وجود دارد که بخشی از آن‌ها با سرمایه‌های اندکی احیا می‌شد. در سال گذشته بیش از 4200واحد تعطیل و نیمه فعال احیا شد که از این طریق برای حدود 100هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی شد و حدود 80هزار میلیارد تومان سرمایه نیز احیا شد.

انتهای پیام/