شهرخبر

مانور نظامی طولانی مدت ناتو در لهستان با هدف ارسال پیام آشکار به مسکو

مانور نظامی طولانی مدت ناتو در لهستان با هدف ارسال پیام آشکار به مسکو

ناتو یک مانور حدوداً یک هفته ای را در شمال شرقی لهستان به فرماندهی آلمان آغاز کرده که با توجه به جنگ روسیه علیه اوکراین آن را سیگنال آشکاری برای مسکو می داند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "تاگس شاو" آلمان در مطلبی نوشت: ناتو در حال حاضر یک مانور طولانی برنامه ریزی شده را در شمال شرقی لهستان برگزار می کند. اما با توجه به جنگ روسیه در اوکراین، این تمرین تاثیر سیگنالی کاملاً متفاوتی دارد - به ویژه به این دلیل که درست در این منطقه انجام می شود.

ناتو در این مانور در حال تمرین برای شرایط اضطراری در ماسوریه، در شمال شرقی لهستان است. یک ژنرال ارتش آلمان فرماندهی این یگان چندملیتی شمال شرق ناتو را بر عهده دارد. وی در این باره می گوید این رزمایش از مدت ها قبل برنامه ریزی شده بود، اما اکنون پس از حمله روسیه معنای دیگری دارد.

وی در این باره گفت: کل آموزش و تمرینی که در اینجا انجام می شود به طور طبیعی با توجه به این مسئله رخ می دهد که سربازان را از جدی بودن وضعیت آگاه می‌کند.

به مدت یک هفته پرسنل نظامی از شش کشور عضو ناتو، از جمله لهستان، ایالات متحده آمریکا و آلمان در این مانور شرکت می کنند.

توماس باگر، سفیر آلمان در لهستان می گوید این تمرینی است که برای نشان دادن توانایی دفاعی ناتو و همچنین تمایل آلمان برای مشارکت طراحی شده است.

وی همچنین گفت: جنگ روسیه علیه اوکراین وضعیت امنیتی اروپا را به طرز چشمگیری تغییر داده است. وی افزود: من فکر می کنم پیام این رزمایش این است: امنیت لهستان امنیت ما نیز هست.

این امنیت تا حد زیادی به شکاف سووالکی بستگی دارد که یک ارتباط زمینی باریک بین کشورهای ناتوی لهستان و لیتوانی در غرب منطقه روسی کالینینگراد و در شرق بلاروس است. در صورت وقوع جنگ، این منطقه به ویژه در معرض خطر تلقی می شود. اگر نیروهای روسی شکاف سووالکی را ببندند، ارتباط کشورهای بالتیک قطع خواهد شد.

ناتو جناح شرقی خود را تقویت کرده است و با اقداماتی سیگنال‌هایی از عزم و اراده خود را در این راستا از جمله به مسکو ارسال می کند. این مانور هم به گفته مقامات بخشی از این اقدامات است.

انتهای پیام/