شهرخبر

۳۰۰۰ زندانی جرایم غیرعمد مشمول عفو رهبری شدند

۳۰۰۰ زندانی جرایم غیرعمد در مازندران مشمول عفو رهبری شدند

نماینده ولی فقیه در مازندران اجرای برنامه های قرآنی و فرهنگی را برای اصلاح و تحول مددجویان زندان ها لازم دانست و گفت: در استان سه هزار زندانی جرایم غیرعمد مشمول عفو رهبری شدند.

به گزارش مشرق، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی عصر پنجشنبه در دیدار با مدیرکل زندان‌های مازندران ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان و سالروز خجسته میلاد کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اظهار داشت: در استان مازندران سه هزار نفر مشمول عفو مقام معظم رهبری شدند که بخشی از این مددجویان از زندان آزاد و بخشی نیز مشمول تخفیف در مجازات شدند.

وی ایجاد فضای مناسب و آسایشگاه‌ها برای مددجویان را اقدامی مناسب برشمرد و گفت: نبود فضای مناسب آسایشگاهی می‌تواند زمینه بروز برخی آسیب‌ها باشد و مازندران تاکنون در این زمینه دچار عقب‌ماندگی‌های بوده است.

امام جمعه ساری بر لزوم توسعه کارگاه‌هایی برای مهارت آموزی و آموزش مشاغل به مددجویان زندان‌ها تاکید کرد و گفت: در حوزه فرهنگی نیز باید اقداماتی صورت بگیرد و محبوس و زندانی شدن مددجویان باید زمینه‌ای باشد تا کارهای فرهنگی برای آنها صورت گیرد

وی با بیان اینکه زندانی شدن باید مقدمه برای اصلاح مددجویان باشد یادآور شد: برنامه‌هایی برای تحول فرهنگی و اخلاقی آن در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه ساری با بیان اینکه به کارهای فرهنگی در امور مددجویان توجه ویژه ای شود، افزود: اداره کل زندان‌ها باید در این حوزه برنامه ریزی جامعی داشته باشد زیرا زندان جای احیا و آزادی واقعی مددجویان تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران نصیحت و همدلی و مباحث و کارهای فرهنگی را در اصلاح امور زندانیان و مددجویان سازنده و راهگشا دانست و گفت: به آموزش و جز خوانی قرآن در زندان نیز توجه شود