شهرخبر

آخرین تحولات فلسطین اشغالی| هشدار حزب الله به تل‌آویو/ فعال شدن مجدد پدافند صهیونیست‌ها

آخرین تحولات فلسطین اشغالی| هشدار حزب الله به تل‌آویو/ فعال شدن مجدد پدافند صهیونیست‌ها

هشدار مقام حزب الله به رژیم اسرائیل، شلیک خمپاره به شمال فلسطین و فعال شدن پدافند صهیونیست‌ها و دستور آماده باش به ارتش صهیونیستی از جمله جدیدترین تحولات فلسطین اشغالی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و ضرب و جرح نمازگزاران و معتکفان در این مسجد و بازداشت‌ها ده‌ها تن از آن‌ها که همزمان با هتک حرمت این مکان مقدس از سوی صهیونیست‌ها صورت گرفت، منجر به تنش بی‌سابقه در اراضی اشغالی شده و واکنش گروه‌های مقاومت غزه را در پی داشت و طی یک روز گذشته از غزه و جنوب لبنان بیش از صد راکت و موشک به سمت شهرک‌های صیهونیست‌ نشین شلیک شد و اوضاع متنشج گزارش می‌شود.

در ادامه آخرین تحولات سرزمین‌های اشغالی و پیرامون تنش اخیر می‌آید:

مقام حزب الله: یورش صهیونیست‌‌ها به مسجد الاقصی منطقه را به آتش خواهد کشید

در واکنش به این تحولات و شلیک راکت از جنوب لبنان به اراضی اشغالی که در نتیجه هتک حرمت به مسجد الاقصی صورت گرفته است، سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و هتک حرمت این مکان مقدس، گفت: تلاش صهیونیست‌ها برای هدف قرار دادن مسجد الاقصی و هتک حرمت مقدساتت ما منطقه را شعله ور خواهد کرد. 

او گفت که صهیونیست‌ها بدانند که مسجد الاقصی تنها نبوده و پشت این مکان مقدس صدها میلیون مسلمان ایستاده و آماده جان فشانی هستند.

اصابت راکت مقاومت به خودروی صهیونیست‌ها 

رسانه های عبری در ادامه تحولات شمال فلسطین اشغالی گزارش دادند که یک فروند از ده‌ها راکت شلیک شده به شمال فلسطین اشغالی، به یک خودرو در روستای فسوطه واقع در الجلیل اشغالی اصابت کرده و سرنشین آن در نتیجه اصابت این راکت راهی بیمارستان شده است.

بیانیه ارتش لبنان در مورد حمله راکتی به شمال فلسطین اشغالی

 ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که شماری از راکت‌های شلیک شده به سمت فلسطین اشغالی از شهرک‌های القلیله، المعلیه و زبقین در شهرستان صور شلیک شده است. 

ارتش لبنان گفت: ما هم اکنون گشتی هایی را در مناطقی که راکت از ‌آنجا شلیک شده، راه اندازی کرده‌ایم و این اقدام هماهنگ با نیروهای یونیفل صورت می‌گیرد.

توصیه ارتش صهیونیستی به کابینه نتانیاهو

روزنامه عبری هاآرتص به نقل از منابع آگاه نوشت که ارتش رژیم اسرائیل در جلسه امروز برای ارزیابی تحولات اراضی اشغالی گفته است که فرماندهانش بر این باور هستند که برای ممانعت از تنش منطقه‌ای باید اوضاع  در مسجد الاقصی آرام شود.

فعال شدن مجدد پدافند موشکی رژیم اسرائیل

شبکه المنار لبنان به نقل از خبرنگار مستقر خود در مرز این کشور با فلسطین اشغالی گزارش داد که سامانه پدافند موشکی رژیم اسرائیل امروز برای چندمین بار فعال شد.

شلیک خمپاره از سمت لبنان به فلسطین اشغالی

کانال تلویزیونی 12 رژیم اسرائیل دقایقی بعد گزارش داد پدافند هوایی رژیم اسرائیل به دنبال شلیک خمپاره از سمت لبنان به شهرک المطله فلسطین اشغالی که هم مرز با لبنان است، فعال شده است.

درخواست از ساکنان صهیونیست شهرک المطله برای رفتن به پناهگاه

رسانه های رژیم اسرائیل گزارش دادند که ارتش از ساکنان شهرک المطله که هدف حملات خمپاره‌ای قرار گرفته، خواسته است به پناهگاه‌های خود بروند.

ارتش صهیونیستی با تأیید حمله خمپاره‌ای به این شهرک مدعی شد که صرفا 3 خمپاره به این شهرک شلیک شده که هر سه در فضای باز فرود آمده است.

پناهگاه‌های شهرک کریات شمونه نیز به روی صهیونیست‌ها باز شد

به دنبال تنش در شمال فلسطین اشغالی و شلیک خمپاره منابع صهیونیست گزارش دادند که مقامات شهرک کریات شمونه دستور دادند درهای پناهگاه‌ها به روی صهیونیست‌ها باز شود. 

این شهرک بعد از ظهر امروز هدف حملات راکتی قرار گرفته بود.

دستور آماده باش به ارتش صهیونیستی

رسانه ها گزارش دادند که وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس بعد از تنش امروز در شمال فلسطین اشغالی به ارتش دستور داده خود را برای پاسخ به حملات راکتی از جنوب لبنان آماده کند! وزیر جنگ تل‌آویو گفته که پاسخ این حملات را خواهیم داد.

کشف راکت‌های آماده شلیک به فلسطین اشغالی در لبنان

ارتش لبنان دقایقی پیش اعلام کرد که در نتیجه گشت زنی ها در شهرک‌های جنوب این کشور، تعدادی راکت آماده شلیک کشف و عملیات خنثی سازی آن‌ها شروع شده است.

ارتش صهیونیستی دولت لبنان را مسئول دانست/ بیروت: جامعه جهانی به تل آویو فشار بیاورد

رسانه های عبری گزارش دادند که ارتش رژیم اسرائیل دولت لبنان را مسئول تنش پیش آمده در شمال فلسطین اشغالی دانسته و گفته است که مسئولیت این تنش متوجه بیروت است.

دولت لبنان در واکنش به این بیانیه از جامعه جهانی خواست برای کاهش تنش به رژیم اسرائیل فشار بیاورد. بیروت تأکید کرد که برای کاهش تنش و بازگشت آرامش آماده همکاری با نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان است.

دفاع آمریکا از متجاوزان و اشغالگران

سخنگوی کاخ سفید آ‌مریکا بدون اشاره به دلیل تنش در سرزمین‌های اشغالی گفت: «به شدت از تداوم خشونت‌ها نگرانیم و از همه طرف‌ها می‌خواهیم از تنش‌های بیشتر خودداری کنند.»

وزارت خارجه آمریکا نیز بدون محکوم کردن اقدامات صهیونیست‌ها گفت گه از شلیک راکت به «اسرائیل» از سمت لبنان نگران است و «حق اسرائیل در دفاع از خود در برابر همه حملات» را مشروع می‌داند و آن را به رسمیت می‌شناسد!

انتهای پیام/