شهرخبر

پیش‌بینی توزیع بالغ بر ۸۰۰۰ سری جهیزیه در سطح مناطق محروم در سال جاری

پیش‌بینی توزیع بالغ بر 8000 سری جهیزیه در سطح مناطق محروم در سال جاری

مدیر قرارگاه محرومیت‌زدایی از پیش‌بینی توزیع بالغ بر ۸ هزار سری جهیزیه در مناطق محروم و کم برخوردار در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فاطمه چوپانی؛ مدیر قرارگاه محرومیت‌زدایی جنوب کشور در همایش ضیافت نور و عرفان که همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) و آغاز دهه کرامت در سالن مجتمع فرهنگی مختار سلیمانی در منطقه 18 برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته به همت خیرین و نیکوکاران، 8 هزار سری جهیزیه در اختیار خانواده‌های شناسایی شده توزیع شد.

وی تصریح کرد: جهیزیه اشاره شده در 3 مرحله از جمله ولادت امام‌ رضا(ع)، ولادت حضرت مهدی(عج) و ولادت حضرت زهرا(س) توزیع شد.

چوپانی ادامه داد: در سال 1400، 10 هزار جهیزیه، در سال 1401، 8 هزار جهیزیه در اختیار زوجین در مناطق کم برخوردار از جمله سیستان و بلوچستان، کرمان، اردبیل و ... قرار گرفته است.

مدیر قرارگاه محرومیت‌زدایی جنوب کشور تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی امسال بالغ بر 8 هزار جهیزیه با کمک خیرین و نیکوکاران تهیه و توزیع خواهد شد که نخستین سری از آن ولادت امام رضا(ع) توزیع می‌‌شود.

چوپانی گفت: 450 هزار نفر تحت پوشش خیریه آبشار عاطفه‌ها هستند؛ ضمن اینکه یک میلیون و 320 هزار خیر و نیکوکار با این مجموعه همکاری دارند.

وی خاطرنشان کرد: افراد تحت پوشش مجموعه زنان سرپرست خانوار، ایتام، بیماران و... هستند. علاوه بر اینکه در سطح کشور بالغ بر 12 هزار پرسنل با مجموعه همکاری دارند.

به گزارش تسنیم، یوسف مقدمی؛ معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 18 تهران نیز در این مراسم ضمن آمادگی و حمایت شهرداری منطقه از مجموعه‌های نیکوکاری و امدادرسان به نیازمندان اظهار کرد: به هر صورت شهرداری یک نهاد خدمات‌رسان در حوزه اجتماعی است و به همین جهت ما تلاش می‌کنیم با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم شرایط خدمت‌رسانی را برای نهادهای از جمله قرارگاه محرومیت‌زدایی و خیریه آبشار عاطفه‌ها فراهم کنیم.

وی گفت: منطقه 18 ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد و می‌‌تواند همکاری و مشارکت خوبی را با قرارگاه محرومیت‌زدایی داشته باشد.

انتهای پیام/