شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#مجلس#رئیس مجلس#مجلس نمایندگان#دولت

رئیس تایوان برغم هشدار چین با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد

رئیس تایوان برغم هشدار چین با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دیدار کرد

تسای اینگ وون رئیس دولت تایوان برغم هشدارهای چین با کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ایالت کالیفرنیا دیدار کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کوین مک کارتی امروز چهارشنبه با استقبال از رئیس دولت تایوان در خاک ایالات متحده بر افزایش حمایت قانونگذاران آمریکایی از تایپه تاکید کرد.

تسای که حساس ترین توقف خود را در سفر یک هفته‌ای خود به قاره آمریکا داشته، قرار است با قانونگذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه دیدار کند. 

چین هرگونه تعامل بین مقام‌های آمریکا و تایوان را به عنوان یک چالش برای حاکمیت خود بر این جزیره می‌داند و به دیدارهای قبلی مقامات طرفین واکنش تندی نشان داده است.

پکن در واکنش به سفر نانسی پلوسی رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان در اوت سال گذشته میلادی چندین رزمایش بزرگ از جمله شلیک موشک بر فراز حریم هوایی تایوان، انجام داد.

آمریکا در سال 1979 درحالیکه رسما روابط دیپلماتیک با دولت چین برقرار کردند، روابط با تایوان را کنار گذاشتند. درحالیکه آمریکا بر سیاست "چین واحد" تاکید دارد، ادعای حاکمیت چین بر تایوان را تایید نمی‌کند و حامی نظامی کلیدی تایپه باقی مانده است.

انتهای پیام/