شهرخبر

افزایش ۱۰ درصدی ورود خودرو به قشم و کیش در نوروز

افزایش 10 درصدی ورود خودرو به قشم و کیش در نوروز

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی ۴ میلیون گردشگر دریایی در نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: نوروز امسال ۱۰ درصد خودرو بیشتر به قشم و کیش وارد شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین عباس‌نژاد یادآور شد: از ابتدای طرح سفرهای دریایی نوروز تا پایان 15 فروردین ماه، 4 میلیون و 64 هزار و 936 مسافر و گردشگر از طریق بنادر مسافری و مراکز گردشگری در جزایر و سواحل این استان تردد داشتند.

وی با اشاره به افزایش 12 درصدی آمار جابه‌جایی مسافران طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ادامه داد: از این تعداد خدمات سفر دریایی، 3 میلیون و 412 هزار و 526 نفر مسافر و 652 هزار و 410 نفر گردشگر بودند. 

وی افزود:‌طی این مدت 669 هزار و 106 دستگاه خودرو از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شدند که در این بخش نیز 10 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: در این بازه زمانی 39 فروند شناور مسافری در مرکز استان با ظرفیت حمل چهار هزارو 336 نفر مسافر و  22 فروند لندینگ کرافت با ظرفیت حمل 880 دستگاه خودرو در مسیر پل و لافت و بالعکس استفاده شد.  

انتهای پیام/