شهرخبر

عروس آبشارهای ایران کدام است؟ | آبشار "کمر دوغ" کجا قرار دارد؟ + تصاویر

آبشار "کمر دوغ" درشهرستان کهگیلویه به عروس آبشارهای ایران مشهور است.

عروس آبشارهای ایران کدام است؟ | آبشار "کمر دوغ" کجا قرار دارد؟ + تصاویر

به گزارش سلام نو؛ آبشار دل انگیز وفرح بخش "کمردوغ" شهرستان کهگیلویه همچون گیسوان پری دریایی در آغوش باد و لابه‌لای صدای پای آب و ساز باران از ارتفاع ۴۰ متری بر شانه‌های کوه دلربایی می‌کند. آبشار "کمر دوغ" در فاصله ۸۵ کیلومتری از شمال شرقی دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه و ۱۵ کیلومتری شمال شرقی شهر قلعه رئیسی واقع شده است.

آبشار کمر دوغ به واسطه ارتفاع و رقص آب در آغوش باد ریزش این آبشار، سفید رنگ و دوغ مانند است و به همین دلیل آن را آبشار کمر دوغ می‌نامند.

بر صخره‌های تنگه پایین دست و آبراهه در طول زمان حوضچه ها و قندیل های نمکی و بلورینی شکل گرفته است که مجموعه این زیبایی‌های بی‌بدیل در نگارخانه طبیعت سبب شده گردشگران و طبیعت دوستان زیادی از نقاط مختلف کشور را به خود جلب کند.139303250226524212999364

آبشار کمردوغ در تمام فصول سال دارای آب است و چشم هر بیننده‌ای را می‌رباید به طوری که می‌توان نام عروس آبشارهای ایران را بر آن نهاد.

آبشار کمردوغ در قلعه رئیسی مرکز بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در زمره زیبایی‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود اما برای گردشگران ناشناخته مانده‌ است.1397010912223357813746934

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف