شهرخبر

تکواندو گرنداسلم| تلاش ۶ نماینده ایران در روز دوم

تکواندو گرنداسلم| تلاش 6 نماینده ایران در روز دوم

در روز پایانی رقابت‌های تکواندو گرنداسلم چین فردا (دوشنبه - ۱۴ فروردین ماه) شش تکواندوکار کشورمان به دیدار رقبای خود می‌روند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، در ادامه رقابت‌های گرند اسلم در سال 2023 که به میزبانی شهر ووشی چین در جریان است، فردا (دوشنبه - 14 فروردین ماه) رقابت‌های اوزان 57- و 67+ کیلوگرم  بانوان و 58- و 80- کیلوگرم آقایان برگزار می‌شو و شش نماینده تکواندو کشورمان روی شیاپ‌چانگ خواهند رفت. 

در وزن 57- کیلوگرم بانوان که 12 تکواندوکار حضور دارند، ناهید کیانی در دور نخست استراحت دارد و سپس به مصاف برنده مبارزه تکواندوکارانی از کره جنوبی و چین تایپه خواهد رفت.

 تینا مدانلو دیگر نماینده ایران در این وزن در قسمت بالای جدول ابتدا با قرعه استراحت مواجه شده و سپس به مصاف برنده دیدار نمایندگان کره جنوبی یا لهستان می‌رود. در سمت جدول مدانلو «زونگشی لو» نفر اول جهان در رنکینگ حضور دارد. 

10 تکواندوکار در مبارزات وزن 58- کیلوگرم آقایان به رقابت خواهند پرداخت و مهدی حاج موسایی تنها نماینده ایران در این وزن، در اولین دیدار به مصاف «محمد خلیل جندوبی» دارنده نشان نقره المپیک، برنز جهان و رنکینگ دوم دنیا خواهد رفت. ‏‬نماینده تکواندو کشورمان در صورت برتری باید با برنده دیدار چین و کره جنوبی برای رسیدن به دیدار نهایی مبارزه کند.

در جدول مبارزات وزن 80- کیلوگرم، 12 تکواندو حضور دارند و سه نماینده ایران در این وزن با رقبای خود مبارزه خواهند کرد. امیرمحمد بخشی دور نخست استراحت دارد و سپس با برنده مبارزه «سیف عیسی» عنوان‌دار جهان و المپیک از مصر و «وو پارک» از کره جنوبی برای صعود به مرحله نیمه نهایی پیکار می‌کند. 

میرهاشم حسینی در اولین مبارزه به مصاف «سوخرات سالائف» از کشور ازبکستان خواهد رفت و در صورت برتری با «وو سئو» از کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی مبارزه می‌کند.

مهران برخورداری هم در وزن 80- کیلوگرم در دور نخست استراحت خواهد کرد و سپس به مصاف برنده دیدار «تانگ» از چین و «کاتوسی» از کشور تونس خواهد رفت. 

رقابت‌های گرنداسلم از سری مسابقات کسب سهمیه المپیک محسوب می‌شود و در سال 2023 در دو مرحله برگزار خواهد شد و تنها نفرات اول هر وزن در مجموع دو مرحله جواز حضور در بازی‌های المپیک 2024 پاریس را دریافت خواهند کرد. 

انتهای پیام/