شهرخبر

چین: روابط مسکو و پکن باعث صلح و ثبات جهانی می‌شود

چین: روابط مسکو و پکن باعث صلح و ثبات جهانی می‌شود

وزیر خارجه چین اظهار کرد روابط چین و روسیه باعث ایجاد صلح و ثبات در جهان می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، چین گانگ وزیر خارجه چین در جریان مصاحبه با شبکه تلویزیونی یک روسیه اظهار کرد روابط چین و روسیه صلح و ثبات را برای جهان به ارمغان می آورد.

وی در این مصاحبه افزود: روابط مسکو و پکن بر مبنای منافع متقابل است. ما همسایه هستیم و در روابطمان بر طبق منافع اساسی کشورهایمان پیش می رویم. ما روابط دو جانبه و متقابل خود را به عنوان نیرویی می‌نگریم که باعث ایجاد صلح و ثبات در جهان می شود.

این دیپلمات چینی تاکید کرد روابط چین و روسیه تهدیدی برای هیچ کشور سومی نیست. ما همسایگان خوب و دوستان خوب هستیم و بار دیگر نیروهای خوبی را در جهان معرفی می‌کنیم.

وی تصریح کرد نتایج نشست هفته اخیر سران روسیه و چین «بسیار موفقیت آمیز» و «ثمربخش» بود. دو طرف توافقات زیادی را امضا کردند. آنها همچنین درباره موضوعات مهم مربوط به روابط دو جانبه، صلح و ثبات در منطقه و در تمام جهان بحث و گفتگو کردند.

اشاره این مقام چینی به دیدار هفته گذشته شی جین پینگ رئیس جمهور چین با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کاخ کرملین است.

این سفر در حالی صورت گرفت که پیش از آن، دیوان کیفری بین المللی برای ولادیمیر پوتین برای ارتکاب جرایم جنگی قرار بازداشت صادر کرد اما مقامات چینی از این دادگاه خواستند تا با معیارهای دوگانه عمل نکند و موضع بی‌طرف و عینی اتخاذ کند و به مصونیت قضائی سران کشورها طبق قوانین بین‌المللی، احترام بگذارد.

انتهای پیام/