شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#استقلال#لیگ برتر#بدهی#تاریخ#استراماچونی

استقلال چشم به انتظار کمک یک اپراتور تلفن همراه/ سرنوشت بزرگترین بدهی تاریخ لیگ برتر پیچیده شد

 اگرچه استقلالی‌ها این روزها تمرینات خود را برای مسابقه با ذوب آهن در هفته بیست و چهارم لیگ برتر دنبال می‌کنند، اما مشکلات مالی این باشگاه همچنان پابرجا است و بازیکنان نسبت به شرایط موجود گلایه دارند. در کنار مطالبات مالی بازیکنان و کادر فنی استقلال مهم‌ترین بدهی باشگاه استقلال به پرونده استراماچونی برمی‌گردد. باشگاه استقلال زمان زیادی برای پرداخت پولی که نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان است ندارد.

در این شرایط محمد سررشته‌داری مشاور مدیرعامل باشگاه استقلال در گفت‌وگویی با شبکه خبر سیما توضیحاتی را ارائه کرد. او گفت: این بالاترین بدهی تاریخ باشگاه استقلال است. تاکنون باشگاه استقلال چنین مواردی را تجربه نکرده است. باشگاه‌های دیگر و فدراسیون چنین پروژه‌هایی داشته‌اند اما دولت کمک کرد و این موضوع حل شده است.

مشاور مدیرعامل استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا دولت کمک خاصی در این خصوص انجام داده است، گفت: هنوز این‌طور نیست و اتفاقی نیفتاده است. تمام مسئولان باشگاه استقلال چند ماه سنگین را پشت سر گذاشتند. هرروز و هرشب نامه‌هایی زدیم و تماس‌هایی داشتیم اما باشگاه استقلال به عنوان پرافتخارترین باشگاه ایرانی در آسیا با این مشکل مواجه شده است.

سررشته‌داری درباره اینکه آیا راه حل دیگری برای حل مشکل استراماچونی وجود دارد یا نه، بیان کرد: آقای اخوان و همراه اول و مسئولان ذیربط لطف می‌کنند و فردا اولین جلسه را برگزار می‌کنند. باید ببینیم اسپانسر خوب باشگاه استقلال در گذشته چه تصمیم خواهد گرفت. امیدمان به این است که بدهی عظیمی که از گذشته برجا مانده را پرداخت کنیم و برای دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های آسیا اقدام کنیم. به صورت موازی مباحث دیگری را نیز پیگیری می‌کنیم و امیدواریم یکی از این موارد به نتیجه برسد.

سررشته‌داری درباره اینکه فقط ۴ روز زمان برای پرداخت این بدهی باقی مانده، تاکید کرد: بله، ما خودمان ساعت‌شمار گذاشتیم. تلاشمان را می‌کنیم. اینکه همه آمار مدیران قبلی را به یک نفر بدهیم و انتظار داشته باشیم در ۵ ماه حضور این همه بدهی را پرداخت کند، محال است. به هر حال درآمدزایی باشگاه استقلال ظرفیتی دارد. تبلیغات محیطی ما هم مشکلاتی را داشته است. حتی برخی بازیکنان صفر درصد پول گرفته بودند و این مسئله را هم حل کردیم تا به نقطه سرنوشت‌ساز برسیم.

او در پاسخ به این پرسش که چند درصد احتمال دارد مشکل حل شود، گفت: امیدواریم این اتفاق بیفتد و به نتیجه برسد. کاملا امیدوار هستیم اما درصد نمی‌توانم بگویم. همراه اول و آقای اخوان الطاف زیادی به استقلال داشتند و اسپانسر باشگاه بودند.

مشاور مدیرعامل استقلال درباره احتمال حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا افزود: ان‌شاالله این اتفاق نمی‌افتد و هرطور شده باید دل هواداران را شاد کنیم. ما به این مسئله فکر نمی‌کنیم.