شهرخبر

خداحافظی با لک‌های پوستی فقط با خمیر دندان

صد آنلاین | افراد تصور می کنند که خمیردندان باعث محو شدن لک‌های پوستی می‌شود! این تصور غلط است، چون علت و جنس لک‌های پوستی با لک‌ها و جرم‌های دندانی متفاوت خواهد بود. بنابراین خمیردندان فقط برای رفع لک‌های دندانی موثر است نه لک‌های پوستی.
 

خمیر دندان برای لک


خداحافظی با لک‌های پوستی فقط با خمیر دندان
افراد تصور می کنند که خمیردندان باعث محو شدن لک‌های پوستی می‌شود! این تصور غلط است، چون علت و جنس لک‌های پوستی با لک‌ها و جرم‌های دندانی متفاوت خواهد بود. بنابراین خمیردندان فقط برای رفع لک‌های دندانی موثر است نه لک‌های پوستی.

تاثیر خمیر دندان روی پوست


خداحافظی با لک‌های پوستی فقط با خمیر دندان
به گفته بهترین دکتر درمان جوش در تهران، خمیردندان حاوی جوش شیرین، پراکسید هیدروژن، روغن های ضروری، منتول و برخی مواد است که باعث خشک شدن پوست می شود اما در عین حال، باعث می شود تا صورتتان تحریک شود. هیچ ماده ای در خمیر دندان وجود ندارد که این روش را نسبت به درمان های معمول موثرتر کند. خشک شدن بیش از حد و حتی سوزش پوست صورت می تواند بر اثر اعمال خمیردندان روی جوش ها باشد. همچنین خمیردندان ممکن است برای کاهش قرمزی لکه های صورت شما و خشک شدن آن ها مناسب باشد، اما شما را از شر آنها خلاص نمی کند!

خمیر دندان برای جوش سرسیاه


خداحافظی با لک‌های پوستی فقط با خمیر دندان
فراموش نکنید که خمیر دندان به هیچ وجه درمان اولیه ی آکنه و جوش محسوب نمی شود. برای درمان جوش می توانید از محلول پراکسید بنزوئیل و اسید سالیسیلیک بدون نسخه استفاده کنید. اما به هر حال پیشنهاد ما به شما این است که اقدامات خانگی برای درمان جوش را فراموش کنید و روند درمان جوش های صورت خود را به یک متخصص پوست و مو بسپارید.

در برخی از موارد که از خمیر دندان برای درمان جوش استفاده می شود، به دلیل ایجاد خشکی بیش از حد در آن ناحیه، ممکن است جای جوش ها حتی بعد از درمان جوش ها روی صورت باقی بمانند. توصیه ما به شما این است که از ابتدا برای درمان جوش های صورت خود از روش های مناسب و تایید شده بهره بگیرید تا بعدها مجبور به انجام روش هایی مثل سابسیژن یا اندولیفت جای جوش نشوید.

پس خمیر دندان را برای دندان های خود کنار بگذارید، نه برای پوست