شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#زائران#ایام نوروز

تامین داروهای مورد نیاز زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز  

تامین داروهای مورد نیاز زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در ایام نوروز  

معاون غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای ایام نوروز 1402 سهمیه اضافه دارو برای داروخانه‌های روزانه و شبانه‌روزی اطراف حرم مطهر رضوی در نظر گرفته شده و نامه آن به تمامی شرکت‌های دارویی ارسال شده است.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر ناصر وحدتی اظهار کرد: پیش‌بینی‌های استراتژیک صورت پذیرفته تا اگر بیماری‌ شایع شد از بُعد دارویی مشکلی نباشد و در کنار تأمین نیازهای داروخانه‌های سطح شهر، داروهای بیمارستانی هم به میزان کافی تأمین شده است، برنامه‌ای که همه ساله در ایام مسافرت‌های نوروزی و تابستانی و ایام ولادت و شهادت امام رضا(ع) اجرا می‌شود.

معاون غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ما مشکل جدی در بحث سرم نداریم و حداقل 200 هزار سرم اضافه پیش‌بینی کردیم تا پاسخگوی نیازهای احتمالی در این خصوص باشیم، خاطرنشان کرد: ما نیازهای دارویی را به تهران اعلام کرده‌ایم و خوشبختانه موارد مورد نیاز در ایام نوروز 1402 به میزان کافی تخصیص یافته است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

دکتر وحدتی گفت: افزایش سهمیه مربوط به داروهای عمومی بوده و در داروهای تخصصی هم افزایش نیاز محدود بوده، اما به میزان مورد نیاز تأمین می‌‎شود، البته مشکلاتی در تأمین برخی داروها از جمله اقلام وارداتی وجود دارد که این موضوع توسط سازمان غذاودارو پیگیری می‌شود تا داروهای موردنیاز مردم موجود باشد.

وی افزود: مراکز رسمی عرضه و توزیع دارو ،شرکت‌های مجوزداری بوده که از طریق سامانه تیتک تحت کنترل هستند و این سامانه مشخص می‌کند که کدام شرکت، کدام داروها و به چه میزان به کدام داروخانه‌ها داده است.