شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پایان سال

خبر مهم درباره رقم دستمزد ۱۴۰۲/ مذاکرات مزدی به کجا رسید؟

خبر مهم درباره رقم دستمزد ۱۴۰۲/ مذاکرات مزدی به کجا رسید؟

در حالی سه روز تا پایان سال باقی مانده که هنوز رقم نهایی دستمزد مشخص نشده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گزارش‌ها حاکی از آن است که امروز جلسه شورای عالی کار با حضور وزیر کار و شرکای اجتماعی در رابطه با مزد ۱۴۰۲ آغاز شده است.

از درون این جلسه که از ساعت ۹ و نیم صبح آغاز شده، هنوز خبری بیرون نیامده است؛ اما برخی احتمال می‌دهند که امروز رقم نهایی دستمزد مشخص شود. اگرچه تا امروز نمایندگان کارگری با کارفرمایان و دولت بر سر سبد معیشت به توافق نرسیده‌اند.

آن‌طور که در گزارش‌ها دیده می‌شود، اختلاف ۵ میلیون تومانی میان سبد معیشتی کارگران و دولت و کارفرمایان وجود دارد.

آخرین رقم از سبد معیشت که از سوی کمیته مزد اعلام شد، رقم ۱۲ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود که کارگران این رقم را قبول نداشتند و رقم پیشنهادی خود برای کمیته مزد را ۱۷ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۱۶۰ تومان اعلام کرده بودند.

در حالی حاضر بیش از ۱۴.۵ میلیون کارگر، امروز منتظر مصوبه شورای عالی کار برای افزایش مزد سال آینده خود هستند.

پیش از این، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفته بود: خوشبختانه هم کمیته تعیین مصادیق حداقل حقوق و دستمزد جلسات مختلفی برگزار کردند و هم شورای عالی کار. چند مبحث است که به کارگروه‌های تخصصی واگذار شد. کارگروه‌ها تا پایان هفته جلساتشان را برگزار می‌کنند.

وی ابراز امیدواری کرده بود که تا اوایل هفته آینده حداقل حقوق و دستمزد کارگران مشخص شود.

مرتضوی خاطرنشان کرده بود: تاکید ما بر این است تا تبعیضی قائل نشویم و تفاوتی بین کارمندان و کارگران در شرایط مساوی ایجاد نشود.

۲۲۳۲۲۵