شهرخبر

تأکید رئیس المصطفی بر گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های پاکستان

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه در جریان سفر به پاکستان با اشاره به امضای چندین یادداشت تفاهم‌نامه با مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاه‌های این کشور، گفت: همکاری‌های مشترک با مراکز علمی، دانشگاهی و دینی کشور دوست و برادر، پاکستان توسعه می‌یابد.

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه به پاکستان سفر کرد

به گزارش ایکنا، به نقل از نمایندگی المصطفی در اسلام‌آباد، حجت‌الاسلام و المسلمین علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه، امروز ۲۴ اسفند در گفت‌وگو با رسانه‌های پاکستان، با تشریح دستاورد‌های سفر هیئت جامعةالمصطفی به عنوان یک دانشگاه اسلامی بین‌المللی به شهر‌های لاهور و اسلام‌آباد، گفت: چندین سند همکاری با دانشگاه‌های مطرح پاکستانی از جمله «جی سی»، «جامعةالنعیمیه» و «منهاج القرآن» منعقد شد، که دستور کار اصلی آن توسعه بخشیدن به تعاملات علمی، پژوهشی و همکاری برای طرح‌های مشترک می‌باشد.

وی با اشاره به امضای یادداشت تفاهم‌نامه همکاری جامعةالمصطفی با دانشگاه‌های«قائد اعظم» و «الحمد» اسلام‌آباد، اظهار کرد: این هیئت امروز عازم شهر کراچی می‌شود و روند تعامل با مراکز عالی علمی و دانشگاهی نیز در این شهر پیگیری خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: جامعةالمصطفی العالمیه ضمن داشتن نمایندگی در پاکستان همزمان با 200 مراکز علمی و دانشگاه‌های بین‌المللی قرارداد همکاری دارد و سفر فعلی به کشور دوست و برادر، پاکستان نیز به تحکیم روابط میان جامعه نخبگان، علما و همچنین همکاری نزدیک میان مراکز دانشگاهی و دینی کمک خواهد کرد.

وی با تأکید بر اهمیت روابط نزدیک و همسایگی ایران و پاکستان به ویژه نقش اساسی دو کشور برای تقویت وحدت جهان اسلام، افزود: وحدت ضروری‌ترین نیاز دنیای اسلام است و تفرقه هم مهم‌ترین تهدید پیش روی ملت‌های مسلمان می‌باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: پاکستان یک کشور با تنوع طوایف، اقوام و دیدگاه‌های مختلف است. در عین حال خوشبختانه در مجموع یک اراده جدی در میان نخبگان وعلمای این کشور همسایه نسبت به مبحث وحدت احساس می‌شود و روح وحدت و برادری در میان بسیاری از گروه‌های پاکستان مشهود است.

وی بیان کرد: پاکستان مانند سایر کشور‌های اسلامی از پدیده تفرقه آسیب‌هایی دیده است، همچنان که شاهد تبعات منفی و ضرر نزاع‌های مذهبی در خاورمیانه بوده‌ایم، لذا علمای دلسوز این کشور همه در تلاش برای تقویت وحدت هستند و در این راستا جامعةالمصطفی به عنوان یک مرکزعلمی جهانی در خدمت امت اسلامی و همه مذاهب است تا بتوانیم در این مسیر عزیزان پاکستانی را همراهی و به یکدیگر کمک کنیم.

انتهای پیام