شهرخبر

مقام نظامی سابق صهیونیستی: اسرائیل به یک حیوان لنگ تبدیل شده است

مقام نظامی سابق صهیونیستی: اسرائیل به یک حیوان لنگ تبدیل شده است

رئیس سابق بخش عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در سخنانی وضعیت فعلی این رژیم را در پی بحران پیچیده داخلی آن به یک «حیوان لنگ» تشبیه کرد که هر لحظه ممکن است شکار شود.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری سما، «یسرائیل زیو» رئیس سابق بخش عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در این باره به وضعیت بحرانی رژیم درپی اختلافات شدید داخلی بر سر اقدامات جنجالی کابینه نتانیاهو و در راس آن طرح اصلاحات قضایی اذعان کرد و گفت: «حماس و جهاد اسلامی می‌دانند که زمان کافی در اختیار دارند تا بخواهند به شکار اسرائیل که تبدیل به حیوانی لنگ شده است، هجوم بیاورند».

در هفته‌های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو بودند و رژیم صهیونیستی به دلیل اختلافات شدید داخلی در حال سپری کردن سخت‌ترین روزهای خود طبق اذعان مقامات مختلف این رژیم و در رأس آنها اسحاق هرتزوگ رئیس رزیم اسرائیل است.

این تظاهرات‌ در سایه جدال شدید بین ائتلاف کابینه راست افراطی به ریاست نتانیاهو و جناح اپوزیسیون به ریاست یائیر لاپید نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی برگزار شده است.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی و تلاش این چهره برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می دانند و معتقدند که این اقدامات کابینه، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.