شهرخبر

۲۰۰۰ امامزاده پذیرای مردم در ساعت سال تحویل/ مدیریت امامزادگان با مردم است

2000 امامزاده پذیرای مردم در ساعت سال تحویل/ مدیریت امامزادگان با مردم است

حجت‌الاسلام عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در ۲۰۰۰ امامزاده هنگام سال تحویل و ایام نوروز به مردم خدمات ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف تشریح برنامه‌های طرح «آرامش بهاری و ضیافت الهی» در محل این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادل برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی این معاونت را تشریح کرد. او در بخشی از سخنان خود درباره تفاهم‌‌نامه‌‌ای بین سازمان اوقاف با آموزش و پرورش گفت: محوریت این تفاهم نامه فعالیت‌های قرآنی است و شامل برنامه‌هایی نظیر اعزام مبلغ به مدارس در ایام فاطمیه، برگزاری جشن تکلیف و راه‌اندازی مدارس معارف است.

وی اضافه کرد: علاوه براین تفاهم‌نامه‌ای با وزارت میراث فرهنگی بسته‌ایم که در آن موضوع گردشگری مذهبی و بقاع متبرکه مورد توجه قرار گرفته است. ما به دنبال سرمایه‌گذاری پایدار در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها هستیم و این تفاهم‌نامه‌ها با همین هدف انجام می‌شود.

او با تأکید بر اینکه مدیریت امامزادگان با مردم است، گفت: حدود 2 هزار و 200 خادم آقا و خانم در امامزاده‌ها کار می‌کنند. علاوه بر این، 40 هزار نفر نیز خادم افتخاری‌اند. برای ما موضوع تبلیغ در این بقاع متبرکه بسیار مهم و پر اهمیت است. برهمین اساس، دوره‌های آموزشی ویژه‌ای برای اعزام مبلغان به اقصی نقاط کشور داریم. سعی می‌کنیم از مبلغان بومی نیز بسیار استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام عادل با اشاره به طرح شمیم خدمت که در بقاع مبترکه اجرا شده است، گفت: در طرح شمیم خدمت، 178 بقعه به برگزاری دوره‌های آموزشی اشتغال پرداختند و در برنامه اربعین حسینی 313 موکب در داخل و مناطق مرزی به زائران حسینی خدمت‌رسانی کردند. علاوه براین، برنامه‌ای برای توزیع بسته‌های معیشتی و اهدای جهیزیه به زوج‌های محروم و کمتر برخودار داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: علاوه براین، طرح‌هایی نظیر «آرامش بهاری»، «ضیافت الهی»، «یاس نبوی»، «مراسم بزرگداشت شهدای امنیت» و ... از جمله برنامه‌های فرهنگی ما است.

او درباره مراجعه مردم به امامزاده‌ها در حین ساعت سال تحویل گفت: 2 هزار امامزاده در هنگام سال تحویل و ایام نوروز به مردم خدمات ارائه می‌دهند. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری طرح «ضیافت الهی» خبر داد و گفت: با توجه به تقارن نوروز با ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه‌های ضیافت الهی در این ایام برگزار می‌شود؛ برپایی نماز جماعت، سخنرانی و محافل انس با قرآن کریم از جمله برنامه‌هایی است که در ضیافت الهی در امامزاده‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه براین، برنامه افطاری ساده نیز به مناسبت ماه رمضان در امامزاده‌ها انجام می‌شود و در روز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام که همزمان با قرار دوازدهم است، بسته‌های معیشتی بین نیازمندان توزیع خواهد شد. برگزاری کرسی‌های تخصصی تفسیر قرآن کریم، مراسم عزاداری وفات حضرت خدیجه، قرائت دعای ابوحمزه ثمالی و ... از دیگر برنامه‌های ما در ماه مبارک رمضان در امامزاد‌ها و بقاع متبرکه خواهد بود.

انتهای پیام/