شهرخبر

تشکیل شورای سیاستگذاری شعر در مجموعه وزارت فرهنگ

تشکیل شورای سیاستگذاری شعر در مجموعه وزارت فرهنگ

وزیر ارشاد در دیدار با شاعران از تشکیل شورای سیاست‌گذاری شعر در مجموعه وزارت فرهنگ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر امروز سه‌شنبه، بیست و سوم اسفندماه به همراه یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارتخانه و علی محمد مودب دستیار وزیر در امور شعر در محفلی صمیمانه با جمعی از شاعران شاخص کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار شاعران حاضر در جلسه ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود از اهتمام جدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید مبنی بر حمایت و پشتیبانی همه جانبه از حوزه شعر قدردانی کردند و انتصاب یکی از دو دستیار وزیر فرهنگ در حوزه شعر را اتفاقی مهم برای این حوزه برشمردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از شنیدن نقطه نظرات شاعران در سخنانی کوتاه به تشریح ابعاد مختلف و مهم ماموریت های دستیار وزیر در حوزه شعر پرداخت و گفت: ماموریت‌های کاری آقای مودب در مسند دستیاری وزیر فرهنگ در حوزه شعر از ابعاد مهم و متفاوتی برخوردار است که ایجاد فضای تعامل و هم‌افزایی با شاعران برجسته کشور یکی از این موارد است که چنین جلساتی در همین راستا برپا شده است.

وی با بیان اینکه شعر باید در تمامی بخش‌های محتوایی، فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید اشراف پیدا کند، تصریح کرد: در همین راستا بزودی شورای سیاستگذاری حوزه شعر در مجموعه وزارت فرهنگ تشکیل خواهد شد تا در فضایی نخبگانی به اهداف از پیش تعیین شده مرتبط با ارتقای حوزه شعر دست یابیم.

در این دیدار شاعران برجسته‌ای چون علیرضا قزوه، محمودرضا اکرامی‌فر،  ناصر فیض، محمود حبیبی‌کسبی، مصطفی محدثی‌خراسانی، علی داودی، قادر طراوت‌پور، سعید بیابانکی، افشین اعلا، محمدرضا طهماسبی و میلاد عرفان‌پور حضور داشتند.

انتهای پیام/