شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#جدید

وجود ارتباط قوی بین افسردگی و کمبود خواب

بین افسردگی و کمبود خواب ارتباط قوی وجود دارد

یک نظرسنجی جدید در مورد خواب و سلامت روان نشان داده است که بیش از ۹۰ درصد از بزرگسالانی که گزارش داده اند خواب خوبی دارند، علائم افسردگی نیز ندارند.

به گزارش مشرق، بنیاد غیرانتفاعی ملی خواب آمریکا در نظرسنجی امسال خود بر تأثیر خواب بر سلامت روان به دلیل بحران فعلی سلامت روان در ایالات متحده تمرکز کرد.

«جان لوپوس»، مدیر عامل این بنیاد در بیانیه خبری خود، گفت: «ما مجبور شدم دوباره به ارتباط بین سلامت خواب و شرایط سلامت روان مانند افسردگی بپردازیم.»

نظرسنجی همچنین نشان داد که حدود ۶۵ درصد از بزرگسالانی که از تجربه خواب خود ناراضی بودند، سطح خفیف یا بیشتر از علائم افسردگی را داشتند.

کسانی که فقط دو شب در هفته مشکل در به خواب رفتن یا ماندن در خواب را داشتند، نسبت به کسانی که مشکل خواب نداشتند، سطوح بالاتری از علائم افسردگی داشتند.

حدود ۵۰ درصد از همه بزرگسالانی که کمتر از هفت تا نه ساعت توصیه شده در شب می‌خوابند، سطوح خفیف یا بیشتر از علائم افسردگی را تجربه کردند.

این بنیاد توصیه می‌کند اگر نمی‌توانید بخوابید و قبلاً برخی از اقدامات اولیه خواب سالم را انجام داده اید، با یک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی صحبت کنید.

منبع: مهر