شهرخبر

عباس زاده: توافق ایران و عربستان به صلح و ثبات منطقه کمک خواهد کرد

عباس زاده: توافق ایران و عربستان به صلح و ثبات منطقه کمک خواهد کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حضور چین در توافق ایران و عربستان نشان دهنده آن است که دیگر دوره تک جانبی گرایی آمریکا تمام شده است امروز حرف حرف چندجانبه‌گرایی است.

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به توافق دیپلماتیک ایران و عربستان اظهار داشت: توافق ایران و عربستان به صلح و ثبات منطقه کمک خواهد کرد زیرا ایران به عنوان یک لنگرگاه ثبات در منطقه به حساب می‌آید و ایران می‌تواند به عنوان کشوری که تمام کشورهای منطقه را دور هم جمع کند عمل کند.

وی افزود: توافق با عربستان نشان داد که کشورهای منطقه خود به تنهایی می تواند امنیت و ثبات این منطقه را تامین کنند و نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه‌ای در این منطقه نیست همچنین رژیم صهیونیستی در صدد بود تا با اختلافات منطقه ای کشورهای همسایه را به جان هم بیندازد اما با توافق صورت گرفته تمام نقشه های این رژیم جعلی را خنثی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حضور چین در توافق ایران و عربستان نشان دهنده آن است که دیگر دوره تک جانبی گرایی آمریکا تمام شده است امروز حرف حرف چندجانبه‌گرایی است و ایران عربستان و چین ضلع های یک مثلث هستند که این خود نشان دهنده آن است که سیاست های آمریکا در منطقه و جهان شکست خورده است.

عباس زاده تصریح کرد: ایران همواره ثابت کرده است که به خصوص همجواری و همسایگی پایبند است از این رو بعد از توافق دیپلماتیک عربستان به زودی شاهد اتفاق افتادن روابط دیپلماتیک ایران با سایر کشورها از جمله مصر خواهیم بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: هر زمان که کشورهای منطقه در صلح و ثبات بودند منطقه غرب آسیا روی آرامش به خود دیده است و ایران جزو کشورهایی بوده است که خواهان صلح و ثبات در منطقه است از این رو دست خود را به تمام کشورهای منطقه دراز خواهد کرد.

انتهای پیام/