شهرخبر

رحیمی: مقانلو اصرار داشت به عاشورزاده فرصت بدهیم؛ شرایط برای بازگشت هادی‌پور فراهم است/ اولویت ما کسب سهمیه از گرندپری است

رحیمی: مقانلو اصرار داشت به عاشورزاده فرصت بدهیم؛ شرایط برای بازگشت هادی‌پور فراهم است/ اولویت ما کسب سهمیه از گرندپری است

عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو اعلام کرد، بیژن مقانلو اعتقاد داشته است با توجه افتخارات عاشورزاده فرصت دیگری به او داده شود.

اصغر رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: با وجودی که کیفیت برخی بازی‌ها با توجه به شناخت تکواندوکاران نسبت به یکدیگر به چشم نیامد، اما در مجموع رشد بسیار خوبی را در بچه‌ها مشاهده کردم و وزن به وزن شرایط بسیار خوب است.

وی در مورد نفرات اعزامی به مسابقات ورودی گرنداسلم خاطر نشان کرد: در جلسه کمیته فنی با حضور سرمربیان تیم‌های ملی مصوب شد که 12 بازیکن در بخش آقایان و چهار بازیکن در بخش بانوان اعزام شوند. البته قرار شد تینا مدانلو هزینه‌های خود را پرداخت کند و در بخش بانوان نیز پنج بازیکن اعزام شوند.

عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سؤال که «امکان اعزام نفرات بیشتر در بخش بانوان وجود نداشت؟»، گفت: این تصمیم با حضور سرمربی گرفته شد. گرنداسلم رویداد بسیار سنگینی است و قرار است این نفرات با یک مربی اعزام شوند و سایر بازیکنان نیز در تهران تمرینات خود را برای مسابقات جهانی پیگیری کنند.

 

رحیمی راجع به تأمین منابع مالی سفر ملی‌پوشان اعزامی به گرنداسلم نیز تصریح کرد: متأسفانه در تخصیص بودجه، اولویت‌بندی صورت نگرفته است. تکواندو جزو رشته‌هایی است که شانس مدال در بازی‌های آسیایی، المپیک و قهرمانی جهان را دارد، اما در بودجه‌بندی در اولویت نیست. قبل از اتفاق تلخ برای وزیر ورزش و جوانان، جلسه‌ خوبی به اتفاق هادی ساعی با ایشان داشتیم. ایشان همان لحظه برخی موضوعات را پیگیری کرد و قول‌هایی داد. امیدوارم هر چه زودتر شاهد سلامتی سجادی باشیم و پیگیری موضوعات صورت بگیرد.

وی افزود: فدراسیون‌هایی در سال جاری یک اعزام داشتند یا اصلاً اعزامی نداشتند، اما فدراسیون تکواندو هنر بسیار بزرگی داشته که 14، 15 اعزام انجام داده است. از طرفی همه رویدادها نیز در کشورهایی با بُعد مسافت دور برگزار شده است که هزینه‌های خیلی سنگینی دارد، اما تلاش خواهیم کرد بچه‌ها به گرنداسلم نیز اعزام شوند.

عضو کمیته فنی فدراسیون با تأکید بر برنامه‌های فدراسیون تکواندو برای حضور در رقابت‌های گرندپری سال آینده گفت: در رقابت‌های گرندپری شرکت می‌کنیم که بعد از کسب سهمیه، در المپیک جایگاه خوبی در قرعه‌کشی داشته باشیم. ما هم مانند همه تیم‌های حرفه‌ای مجبور هستیم به رقابت‌های گرندپری برویم.

رحیمی در پاسخ به این سؤال که اولویت کسب سهمیه تیم ملی تکواندو از طریق چه مسیری خواهد بود، اظهار داشت: اولویت ما کسب سهمیه از طریق مسابقات گرندپری است، اما خدای نا کرده اگر شرایط به دلخواه ما رقم نخورد، کسب سهمیه را از طریق مسابقات قاره‌ای دنبال می‌کنیم.

وی در مورد مسابقات جهانی 2023 خاطر نشان کرد: مطمئنم که نتایج ما بهتر خواهد شد. در برخی اوزان به دلیل تعدد نفرات شاخص مشکل برای انتخاب بازیکن داریم. شرایطی که از سال گذشته به دنبال آن بودیم و در حال حاضر در هر وزن دو سه بازیکن خوب داریم. البته دنیا نیز بیکار نشسته است و باید ببینیم چه کار خواهیم کرد.

عضو کمیته فنی فدراسیون تکواندو درباره حضور فرزان عاشورزاده در انتخابی در حالی که در لیست ملی‌پوشان حاضر در اردو قرار نداشت، گفت: یکی از سایت‌ها عنوان کرده بود که این موضوع به‌خاطر اعمال نفوذ فیض‌الله نفجم بوده است، در حالی که اصلاً چنین چیزی نبوده است. مقانلو اصرار داشت به عاشورزاده با توجه به اینکه در المپیک شرکت کرده و قهرمان جهان بوده است، یک فرصت دیگر بدهیم و اعضای کمیته فنی نیز به نظر ایشان احترام گذاشت.

رحیمی در پایان راجع به وضعیت هادی‌پور هم یادآور شد: آرمین هادی‌پور متأسفانه در لحظه‌ نمی‌تواند خود را کنترل کند و بعد پشیمان می‌شود. آرمین واقعاً بازیکن بزرگی است و در لحظه بازی را در می‌آورد. به نظر من شرایط برای بازگشت آرمین فراهم است. البته باید آن چیزی را که به زبان می‌آورد به‌صورت قلبی دنبال کند تا باز هم در تیم ملی باشد. 

انتهای پیام/