شهرخبر

افشاردوست: هدف شهداب، فراتر از لیگ ایران است/ رغبت زیادی برای کارهای اجرایی ندارم

افشاردوست: هدف شهداب، فراتر از لیگ ایران است/ رغبت زیادی برای کارهای اجرایی ندارم

مربی پیشین تیم ملی والیبال گفت: مربیگری از اهداف من است و در حال حاضر، رغبت زیادی برای انجام کارهای اجرایی ندارم.

محمود افشاردوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد قهرمانی تیم شهداب در فصل 1401 لیگ برتر والیبال اظهار داشت: دو تیم خوب و واقعاً باکیفیت به فینال رسیدند که سطح بالای بازی خود را در طول برگزاری لیگ، نشان داده بودند. هراز، هفته‌ها با بازیکنان و کادر فنی خوب خود، صدرنشین بود و شهداب نیز طبق برنامه در هفته‌های آخر، صدر جدول را در اختیار گرفت.

مربی پیشین تیم ملی والیبال ادامه داد: بازی با برنامه‌ای از سوی دو تیم ارائه شد، ولی شهداب، باتجربه‌تر و بازیکنان این تیم، میدان دیده‌تر بودند. در واقع، تصور اینکه فینال به‌صورت تک بازی برگزار شود و با نتیجه 3 بر صفر به پایان برسد، ساده نبود. در نهایت با وجودی که هراز از سرویس‌ها و حمله خوبی بهره می‌برد، شهداب با کار گروهی، سرویس و دفاع روی تور بهتر برنده و قهرمان شد.

دبیر پیشین فدراسیون تصریح کرد: شاید زور تیم هراز به شهداب نرسید، ولی تماشاگران، شاهد مسابقه زیبایی بودند. اگر فینال به‌صورت دو از سه یا حتی سه از پنج برگزار می‌شد، دیدارهای بهتر و زیباتری را هم می‌دیدیم. هراز واقعاً تیم باکیفیتی بود، ولی استرس حضور در فینال تا 30 درصد روی کارایی بازیکنان تأثیر می‌گذارد.

افشاردوست در مورد برنامه باشگاه شهداب برای ادامه حضور قدرتمند در لیگ برتر والیبال گفت: شهداب برای حضور در لیگ والیبال، برنامه‌ای 10 ساله تدوین کرده که در حال پیگیری است. تغییرات کوچکی در تیم با توجه به نیازها، صورت خواهد گرفت، ولی هدف مدیران و کادر فنی، فراتر از لیگ ایران و موفقیت در باشگاه‌های آسیاست. ضمن اینکه حضور در جام باشگاه‌های جهان نیز از اهداف مورد تأکید باشگاه است.

مشاور فنی تیم شهداب درباره ادامه همکاری خود با این تیم گفت: از سال قبل که به این تیم ملحق شدم، همه چیز بر وفق مراد بوده و دو قهرمانی متوالی در لیگ برتر کسب کرده‌ایم. برای فصل آینده اما باید از برنامه‌ها و اهداف باشگاه مطلع شوم  و ببینم استراتژی مدیران و وظایف من چه خواهد بود.

مربی پیشین تیم ملی در پایان گفت: مربیگری از اهداف من است و در حال حاضر، رغبت زیادی برای انجام کارهای اجرایی ندارم. شاید حضور من در امور اجرایی از سال 97 اصلاً تصمیم درستی نبود، چون به مربیگری و کار فنی، بیشتر علاقه دارم. متأسفانه ساخت مدیر در بدنه مدیریتی کشور، خیلی کم انجام می‌شود و شامل افراد خاص است. به همین خاطر به این مقوله و روش اصلاً علاقه ندارم.

انتهای پیام/