شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#سوریه#دمشق#امور خارجه

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و سوریه در دمشق

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و سوریه در دمشق

همبستگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه در ملاقات وزرای امور خارجه دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین،شامگاه پنجشنبه با در دمشق دیدار و پیرامون مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و موضوعات بین المللی مورد علاقه مشترک گفت و گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایسنا، در این ملاقات وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، مراتب همبستگی و همدردی دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران با سوریه به خاطر حادثه سیل مهیب اخیر در این کشور را تجدید کرد.

امیرعبداللهیان بر ضرورت رفع فوری تحریم‌های یک جانبه و غیر قانونی کشورهای غربی علیه سوریه تاکید کرد .

وزیر امور خارجه کشورمان اعلام همبستگی کشورهای عربی با دولت و ملت سوریه پس از زلزله مهیب اخیر را گامی مثبت در مسیر همبستگی اسلامی و اقدامی واقع گرایانه توصیف کرد.

وی جایگاه سیاسی کنونی دولت سوریه در معادلات منطقه‌ای و عربی را حاصل مقاومت دولت و ملت این کشور در برابر تروریست های نیابتی دانست.

امیرعبداللهیان، تداوم حملات رژیم نژادپرست صهیونیستی بر اهداف مدنی و زیرساخت های سوریه، در زمانی که دولت این کشور به دنبال جذب بشردوستانه و ارائه حمایت های امدادی به آسیب دیدگان زمین لرزه اخیر بود را نشانه ای از خوی تجاوزکارانه و ضد انسانی آن رژیم ارزیابی و آن را با شدید ترین لحظه محکوم کرد.

در این ملاقات وزیر امور خارجه سوریه از حمایت همبستگی و همدردی جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت سوریه در حادثه زلزله اخیر تشکرکرد .

وی تاکید کرد: ما رویکرد همکاری و دوستی صادقانه میان دو کشور را دنبال می کنیم. ما تلاشهای دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در جهت پیشبرد اهداف اهداف و منافع مشترک دو کشور در مجامع بین المللی را ارج می نهیم.

در این دیدار، دو وزیر همچنین در خصوص مناسبات دوجانبه در ابعاد مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری گفت‌وگو کردند.

برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در آینده نزدیک، حمل و نقل و ترانزیت منطقه ای،خدمات فنی و مهندسی و تقویت تجارت میان دو کشور از جمله موضوعات مورد گفت و گو بود.

وزیران امور خارجه دو کشور ، همچنین تبادل تجربه و آموزش میان نهادهای امدادرسانی دو کشور را مورد توافق قرار دادند.

310310