شهرخبر

بزرگترین و مجهزترین بیمارستان هوشمند کشور روز چهارشنبه افتتاح می شود

بزرگترین و مجهزترین بیمارستان هوشمند کشور روز چهارشنبه افتتاح می شود

بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج)، به عنوان اولین و مجهزترین بیمارستان بزرگ کشور، روز چهارشنبه همزمان با نیمه شعبان افتتاح می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) بزرگ‌ترین مجموعه درمانی نظام سلامت در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی است.

کلان بیمارستان حضرت مهدی (عج)، سرآمد بیمارستان‌های ایران و ابرپروژه ملی است.

بیمارستان حضرت مهدی (عج)، با نزدیک به ۱۰۰۰ تخت شامل ٥٢٢ تخت بستری عادی، ۲۰۴ تخت بستری ویژه، ۱۱۰ تخت بستری اورژانس و ۴۲ تخت بستری جراحی سرپایی، پروژه بیمارستانی منحصر به فرد تاریخ نظام سلامت کشور است که فردا افتتاح می‌شود.

این بیمارستان ۱۰۸ هزار متر مربع وسعت دارد و به همین دلیل سرانه فضای فیزیکی هر تخت آن بالاست و بیماران در فضایی باز و مناسب تحت درمان قرار می‌گیرند. همچنین برخوردار از پد هلی کوپتر، تجهیزات پیشرفته، روزآمد و فوق مدرن است.

بیشترین تعداد تخت ICU و CCU را در بین بیمارستان‌های کشور دارد

تنها ۱۱۰ تخت اورژانس دارد که این تعداد تخت برای احداث یک بیمارستان کافی است

۳۸۰ عضو هیأت علمی دارد که تعدد و تنوع رشته‌های آنها در بین بیمارستان‌های کشور و منطقه بی نظیر است

دشوارترین و مهم‌ترین اعمال جراحی از قبیل پیوند کبد و جراحی قاعده جمجمه در این بیمارستان به واسطه تجهیزات پیشرفته و پزشکان نخبه و دانشمند قابل انجام است.

تنها ۶ ژنراتور دارد که هر یک از این ژنراتورها برای تأمین برق یک مجموعه بیمارستانی بزرگ کافی است.

بیمارستان از معماری و هتلینگ فوق پیشرفته برخوردار است و خدمات رسانی در آن فناوری پایه و تماماً هوشمند است.

پیام مهم افتتاح بیمارستان حضرت مهدی (عج)

پیام مهم افتتاح «کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) به جامعه، تغییر تصویری است که از خدمات دولتی درمان در ذهن دارند. این کلان بیمارستان، تصور رسوب یافته از دوران قبل از انقلاب و القا شده از نظام سرمایه داری غربی را که برای دریافت خدمات با کیفیت باید به بخش خصوصی مراجعه کرد، از اذهان می زداید و نشان می‌دهد که نه فقط کیفیت درمان بلکه کرامت، احترام، آسایش، آرامش، رفاه و ارتقای سواد سلامت بیمار برای دولت و در بخش دولتی تا چه حد اهمیت و اولویت دارد.