عدم حضور عمران خان در دادگاه!

آسوشیتدپرس گزارش داد، این جلسه استماع توسط قاضی ظفر اقبال تعیین شد و عمران خان موظف بود تا شخصا برای پاسخگویی به اتهامات مربوط به فروش هدایای دولتی در زمان ریاستش به دادگاه توضیح دهد. همین قاضی چند روز گذشته حکم بازداشت خان را صادر کرد اما تنها دولت جانشینش یعنی شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان حق دارد به پلیس دستور دهد تا عمران خان را بازداشت کنند.

این ستاره سابق کریکت و رهبر ۷۰ ساله کنونی اپوزیسیون درگیر یک رشته پرونده‌های قضایی است که از جمله آن می‌توان به اتهامات تروریستی که توسط پلیس مطرح شده، اشاره کرد. وی تاکنون از دستگیری‌اش توسط پلیس خودداری کرده و معتقد است که این اتهامات با هدف "بدنام کردنش" سازماندهی شده‌اند.

عمران خان در آوریل سال گذشته میلادی پس از رای عدم اعتماد در پارلمان پاکستان از ریاست برکنار شد اما بدون ارائه مدرک و شواهدی ادعا می‌کند که برکناری وی "غیرقانونی" و توطئه شریف و واشنگتن بوده است؛ اما دولت ایالات متحده و پاکستان این اتهامات را رد کرده‌اند.

فوآد چودری، یکی از رهبران ارشد حزب "تحریک انصاف" متعلق به عمران خان مدعی شد که این نخست‌وزیر سابق به دلایل پزشکی و سلامتی‌اش نمی‌تواند به اسلام‌آباد سفر کند.

خان از نوامبر سال گذشته میلادی در جریان یک تجمع اعتراضی در شهر لاهور مورد اصابت گلوله یک مرد مسلح قرار گرفت و پایش آسیب دید. حزب این نخست‌وزیر سابق تهدید کرده که اگر خان دستگیر شود، به اعتراضات سراسری دست خواهند زد.