اخبار استقلال/ ماتا: در استقلال خون ساپینتو جاری است

روی ماتا پس از برتری ۲ بر یک  استقلال  مقابل گل گهر، در نشست خبری اظهار داشت: یک بازی خیلی خوب را انجام دادیم. بازیکنان ما با تمام وجود به این بازی رفتند و می‌توانستیم همان دقایق ابتدایی هم گل بزنیم که متاسفانه گل نزدیم. گل‌گهر فقط یک بار سمت دروازه ما رفت و یک گل زد. آن هم به خاطر تمرکز نداشتن بازیکنان ما بود. 

*کم نیاوردیم و به پیروزی ایمان داشتیم

وی افزود: پس از گل هم دنبال چیزی بودند که از اول به خاطر آن به زمین آمده بودند. فقط دفاع کردند. پس از آن ما نشان دادیم تیم خوب و باکیفیتی هستیم. نیمه دوم را هم خوب شروع کردیم و می‌توانستیم نتیجه را یک بر یک یا دو بر یک کنیم. تعویض‌های ما هم به خاطر این نبود که بازیکنانی که بیرون آمدند، بد بودند بلکه می‌خواستیم سناریوهای جدیدی را پیاده کنیم. کم هم نیاوردیم و ایمان داشتیم که خواهیم برد.

مربی استقلال اضافه کرد: این تیم هیچ وقت نمی ایستد و می‌جنگد زیرا خون سرمربی تیم را دارد. ما جنگنده و جنگجو هستیم. هیچ وقت هم تسلیم نمی‌شویم. تا وقتی نفس می‌کشیم همیشه می‌جنگیم. به همین دلیل امروز مستحق برد بودیم. فقط لایق این نبودیم که گل بخوریم. ۱۷ فرصت داشتیم در مقابل ۳ فرصت حریف. خیلی از این موضوع خوشحال هستیم. امروز هم فوتبال برای ما خوب بود. تشکر ویژه از هواداران دارم. همیشه ما و سرمربی را حمایت کرده‌اند. این امکان را برای ما ایجاد کردند که نایستیم و با ادامه دادن بجنگیم. 

*داور پنالتی ما را در نیمه اول نگرفت

ماتا افزود: نه اینکه بردیم، نباید از اشتباهات داوری صحبت کنیم. می‌خواهم شما هم نظر خود را درمورد پنالتی در نیمه اول بنویسید. بازیکن گل‌گهر داخل ۱۸ قدم بود. چرا پنالتی نگرفتند؟ شاید داور ندیده است و به همین دلیل است که می‌خواهیم VAR به لیگ ایران بیاید. یک هفته خیلی خوب را گذراندیم و می‌توانیم از این بهتر باشیم. به داوران هم کمک کنیم از این بهتر باشند.

*داور باید بیشتر از ۵ دقیقه وقت تلف شده می گرفت

وی عنوان کرد: به آن‌ها شانس بدهیم تا صحنه‌ها را ببینند. همیشه هم با داور چهارم صحبت می‌کنم. نباید ۵ دقیقه وقت اضافه بدهیم. از ابتدای نیمه دوم فقط تیم گل‌گهر بازی را می‌خواباند در شرایطی که ما از راست و چپ موقعیت ایجاد می‌کردیم. باید بیشتر از پنج دقیقه وقت اضافه می‌گرفتند. ۵ دقیقه فقط برای وقتی بود که تلف کردند در شرایطی که ما تعویض هم داشتیم. 

ماتا

*لیگ خیلی خوبی داریم و باید بهتر شویم

مربی استقلال خاطرنشان کرد: ما یک جام جهانی را پشت سر گذاشتیم که به ما نشان داد چگونه فوتبال مثبتی را ارائه بدهیم. معمولا جام‌های جهانی آینده فوتبال را به ما نشان می‌دهند. یک لیگ خیلی خوب داریم و باید از این بهتر شویم.

*عادلانه نبود امروز نمی بردیم

ماتا درمورد اینکه گل نشدن موقعیت‌های این تیم مانند بازی با نساجی در دقایق ابتدایی سبب تحت فشار قرار گرفتن استقلال می‌شود و کار این تیم را در ادامه بازی مشکل می‌کند. در این شرایط برنامه‌ای برای اینکه بازیکنان در طول ۹۰ دقیقه آرامش داشته باشند، دارند، گفت: درست می‌گویید. ما باید گل بزنیم. ما موقعیت ایجاد می کنیم و اگر در ابتدا گل بزنیم، بازی خیلی راحت تر می‌شود. بازیکنان هم می خواهند در دقایق اول گل بزنند. زیاد کار می‌کنیم. هم روانشناسی، هم تکنیکی و هم تاکتیکی کار می‌کنیم. حتی از لحاظ فیزیکی نیز با بازیکنان کار می‌کنیم تا برای شوت زدن، قدرت‌ بدنی داشته باشند اما این فوتبال است. برخی مواقع چنین اتفاقاتی می‌افتد. اگر امروز نمی بردیم عادلانه نبود.

وی افزود: یک چیز را می‌توانم بگویم. بازیکنان ما خیلی سخت کار کردند و اولین افرادی بودند که می‌خواستند گل بزنند. باید حمایت خود را بیشتر و مضاعف کنیم.