شهرخبر

وعده معاون شهردار تهران به صدور ۲۰۰۰۰ پروانه ساختمانی در سال آینده

وعده معاون شهردار تهران به صدور 20000 پروانه ساختمانی در سال آینده

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: در صورت عدم کارشکنی، سال آینده ۲۰ هزار واحد مسکونی در تهران ساخته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا صارمی در آیین آغاز عملیات احداث 10 هزار واحد مسکونی قرارگاه جهادی مسکن در قالب چهل و دومین پویش امید و افتخار که با حضور سید مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران و سردار نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه برگزار شد، با بیان اینکه سال گذشته تحلیل آماری در تهران انجام دادیم اظهار کرد: در دهه 90، کشور به طور نسبی تعطیل بود به طوری که در سال 90 تعداد 34 هزار فقره پروانه صادر می‌شد اما در سال گذشته صدور پروانه به 5 هزار فقره کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه سالیانه در تهران 51 هزار ازدواج و 39 هزار مهاجرت خالص انجام می‌شود افزود: با توجه به کاهش بعد خانوار به 2.99 درصد، حدود یک میلیون پارسل در سطح شهر تهران و عمر 50 ساله ساختمان‌ها در تهران به 20 هزار فقره پروانه نیاز داریم که در سال قبل 5 هزار و 400 فقره بوده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان اینکه نرخ فقر در تهران به هشتاد درصد رسیده است، گفت: شهرداری نمی‌تواند نسبت به این دغدغه مردم بی‌تفاوت باشد و امروز مسکن از رکورد خارج شده و در مرکز صدور 9 هزار فقره پروانه رسیده است و در سال آتی در صورت عدم کارشکنی به صدور 20 هزار فقره پروانه خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه 489 واحد تفاهم‌نامه امضا شده و در حال پیشروی به سمت اجرا هستیم گفت: 20 کلانشهر با 27 میلیون جمعیت داریم و از 65 میلیون جمعیت شهری کشور، 35 میلیون نفر در 77 شهر زندگی می‌کنند و اگر بتوانیم برای این 20 کلانشهر مسکن را مدیریت کنیم کشور به آرامش خواهد رسید.

صارمی ادامه داد: اینکه فقرا را از تهران بیرون کنیم از سیاست‌های مقام معظم رهبری نیست و نباید شرایط به گونه‌ای باشد که کسی به دلیل فقر ناچار به خروج از تهران باشد.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه 3 میلیون واحد مسکونی در تهران کم داریم افزود: یکی از سیاست‌های کشور ما افزایش جمعیت به 150 میلیون نفر است و با این وجود نمی‌توانیم برای جمعیت فعلی نمی‌توانیم مسکن تامین کنیم و لذا اگر برای جمعیت حاضر مسکن تهیه کنیم سرمایه اجتماعی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جمعیت 12 منطقه تهران حتی به افق جمعیت نرسیده است و پایتخت به راحتی می‌تواند 12 میلیون نفر جمعیت را مدیریت کند و ان‌شاءالله در چند سال آینده 200 هزار واحد مسکونی در تهران ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/