شهرخبر

رئیس قوه قضائیه:

کسانی که دانش‌آموزان را مسموم می‌کنند مفسد فی‌الارض هستند/ مباشر، مسبب، شریک و هر کسی که به نحوی در این قضیه دخالت دارد به اشد مجازات می‌رسد

مسمومیت‌های دانش آموزان افساد فی الارض است

رئیس دستگاه قضا گفت: مسمومیت‌های دانش‌آموزان یکی از موارد افساد فی الارض است و عاملان آن به رشد مجازات محکوم خواهند شد.

به گزارش مشرق، غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر دوشنبه در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف اظهار داشت: اولین مسئله‌ای که این روزها همه با آن درگیر هستیم مسئله مسمومیت دانش آموزان در مدارس است که از شهر قم در آذر ماه شروع شد و متأسفانه تا امروز ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: این مسئله با توجه به اینکه با جان انسان‌ها و ثانیاً با روان همه افراد ارتباط دارد فوق العاده حائز اهمیت است و همه دستگاه‌ها برای حل این مشکل نهایت تلاش خود را به کار گرفته اند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: موضوع مسمومیت‌ها به نظر می‌رسد سازمان یافته است و کاری است که دشمن یا ایجاد کرده و اکنون بهره برداری می‌کند یا حداقل نهایت بهره برداری را از این مسئله دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای ادامه داد: در این ماجرا ملاحظه می‌کنید سرویس‌های مختلف و دشمنان جمهوری اسلامی در این ماه اخیر بویژه چه حرف‌هایی زدند و چه موضع گیری‌هایی کردند و متأسفانه برخی افراد غافل و وابسته هم در داخل همان خط التهاب و ایجاد ترس و دلهره بیشتر را تزریق می‌کنند.

وی افزود: نهایت تلاش انجام می‌شود تا عوامل و علت اصلی مسئله شناسایی شود و امید است بزودی به جمع بندی برسد؛ هفته‌ای نیست که در وزارت کشور گزارشات جمع بندی نشود و از همه صاحب‌نظران در حوزه سلامت و امنیت و اطلاعات از استفاده از برترین و بهترین آزمایشگاه تست‌هایی گرفته شده و با برخی عوامل برخورد شده و در مجموع اقدام همه جانبه صورت می‌گیرد تا با جمع بندی این مسئله مردم را در جریان قرار دهند.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: اگر عوامل شناخته شدند، باید توجه داشت که این اقدام یکی از مصداق‌های روشن افساد فی الارض در قانون است و عواملی که دستگیر شوند جزو کسانی هستند که بی تردید جزو مفسد فی الارض اند و یقیناً قوه قضائیه بصورت کاملاً ویژه و خارج از وقت رسیدگی می‌کند و عناصری که به هر نحوی در این کار به دخیل هستند به اشد مجازات که قانون پیش بینی کرده محکوم و با آنان برخورد قاطع خواهد شد هیچ گونه اغماض نخواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای افزود: همچنین کسانی که همراه با دشمن التهاب آفرینی می‌کنند در این راستا حتماً در هر استانی یک شعبه در مرکز اختصاص یابد تا این افرادشایعه پراکن حتماً احضار شوند که یا روشن می‌شود که همراه با دشمن و سوءنیت است و باید به اشد مجازات محکوم شوند و یا اینکه غفلت کردند که به دلیل اهمیت موضوع نباید گذشت، شاید در حد افساد فی الارض نباشد اما اگر مطلبی بدون استناد بیان شده که بر دلهره جامعه بیافزاید نباید از آنان گذشت حتماً در اصفهان هم‌شعبه خاص تشکیل دهند. حرفشان شنیده شود و بر اساس که احراز شوند و با آنان برخورد شود.‌

دشمن از ناهنجاری‌های اجتماعی سو استفاده می‌کند

وی تصریح کرد: برخی مسائلی که امروز شاهد هستیم اساس کار آن دشمنی با نظام و ارزش‌هاست و اینگونه نیست که فردی گناهی مرتکب می‌شود؛ در برخی مسائل و ناهنجاری‌های اجتماعی، بدون تردید دشمن دارد سو استفاده و تشویق و حمایت می‌کند و به مسائلی دامن می‌زند که خلاف عفت عمومی، شرع و قانون است که یکی از آنها کشف حجاب است.

رئیس عدلیه ابراز داشت: در این زمینه هماهنگی لازم شده و همه مسئولان دستور کاری را پیش بینی کردند و قوه قضائی آمادگی دارد و قوه مجریه از امکانات استفاده می‌کند که بعد از این همه فرصتی که داده شده چنانچه کسانی بخواهند در همراهی با دشمن و برخورد ارزش‌ها، اخلال در نظم عمومی و جریحه دار کردن احساسات مردم اقدام کنند؛ این‌ها با گناه فردی و موردی متفاوت است و در این زمینه اقداماتی خواهد شد.

در حال تکمیل…