یورش پلیس به اقامتگاه عمران خان!

 بی بی سی گزارش داد، پلیس پاکستان امروز یکشنبه برای بازداشت «عمران خان» نخست وزیر سابق این کشور وارد اقامتگاه وی در شهر لاهور شد؛ اما او آنجا نبود.

بر اساس گزارش‌ ها پلیس اسلام‌ آباد و لاهور در یک عملیات مشترک برای بازداشت نخست وزیر سابق این کشور به اقامتگاه او در «زمان پارک» واقع در شهر لاهور یورش بردند.

پلیس در این خصوص گفته است که دستور بازداشت عمران خان به خاطر امتناع وی از حضور در جلسات دادگاه صادر شده است.

«عمران خان» که ۷۰ سال سن دارد، در حال حاضر دوران نقاهت پس از جراحت ناشی از یک سوء‌ قصد در وزیر آباد در سال گذشته را سپری می‌ کند.

وی براساس حکم دادگاه ۳ بار از جلسات کیفرخواست در دادگاه شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان برای توضیح در ارتباط با یک پرونده‌ علیه خود، حضور نیافته است.

در بیانیه پلیس لاهور آمده است که رئیس پلیس «وارد اتاق عمران شد؛ اما او در آنجا حضور نداشت».

در ویدیوهای پخش شده از عملیات بازداشت نخست وزیر سابق پاکستان، اعضای «تحریک انصاف»- حزبی که عمران خان ان را رهبری می‌ کند- دیده می‌ شود که در حمایت از او تجمع اعتراضی به راه انداخته‌ اند.

در همین حال، پلیس لاهور گفته است که «کسانی که مانع بازداشت او شوند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت».

حزب «تحریک انصاف» تهدید کرده است که «در صورت بازداشت «خان»، اعتراضات گسترده‌ ای راه‌ اندازی خواهند کرد».

عمران خان متهم است که در اسناد ثبت دارایی‌ اش، جزئیات کامل هدایایی را که در زمان نخست وزیری دریافت کرده است، گزارش نکرده است.

گفتنی است که دادگاهی در پاکستان چندی پیش حکم بازداشت «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان و رئیس تحریک انصاف پاکستان (PTI) را در ارتباط با پرونده موسوم به «توشاخانا» (Toshakhana) صادر کرد.

«توشاخانا» یک اداره دولتی برای حفظ هدایایی است که دولتمردان از کشورهای خارجی دریافت می‌کنند و مقامات دولتی موظفند تمام هدایایی که دریافت می‌کنند را اعلام کنند.