شهرخبر

ضرورت تزریق دوز چهارم واکسن در افراد بالای 18 سال دارای ضعف سیستم ایمنی

ضرورت تزریق دوز چهارم واکسن در افراد بالای 18 سال دارای ضعف سیستم ایمنی

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: افراد بالای 18 سال که 6 ماه ازتزریق دوز سوم واکسن کرونای آن‌ها گذشته است، در صورت دارا بودن ضعف سیستم ایمنی و بیماری زمینه‌ای باید نسبت به تزریق دوز چهارم اقدام کنند.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر فلوریا انفرادی روز شنبه 13 اسفندماه 1401 در گفتگو با پایگاه خبری وب‌دا، اظهار کرد: امسال وضعیت روند ابتلا به کرونا نسبت به سال گذشته بهتر است و تعداد بستری و فوتی ناشی از کرونا کمتر شده، اما با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن این بیماری، باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با این بیماری مقابله کرد.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام عید نوروز و افزایش مسافرت‌ها و دید و بازدیدها، افزود: توصیه ما این است تا مردم عزیز در راستای مقابله با بیماری کووید، پروتکل‌های بهداشتی  را رعایت کنند و تأکید می‌شود افرادی که دارای علائم تنفسی، آبریزش بینی و تب هستند، تا حد ممکن در جمع حضور پیدا نکنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و حتما از ماسک استفاده کنند.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تصریح کرد: تمام افراد بالای 18 سال که حداکثر 6 ماه از تزریق واکسن نوبت دوم آن‌ها گذشته دوز سوم را تزریق کنند.

دکتر انفرادی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کارشناسان وزرات بهداشت اعلام کردند که ممکن است طی ماه آینده دوباره با یک موج پیک کرونا مواجه شویم، توصیه می‌شود تا مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با کمک به کادر درمان، از این پیک به سلامت عبور کنند.

گفتنی است؛ بر اساس اعلام وزارت بهداشت از آخرین وضعیت رنگبندی کرونایی شهرهای کشور، هم اکنون شهرستان بجنورد در شرایط نارنجی کرونایی، شهرستان مانه و سملقان آبی و شهرستان‌های راز و جرگلان، گرمه، جاجرم، شیروان، فاروج و اسفراین زرد هستند.